Markizy veranda

System VERANDA wyposażony został w system naciągu tkaniny, który utrzymuje jej napięcie nawet na dużych powierzchniach. Elementy konstrukcyjne rolety (kaseta, prowadnice, belka dolna) wykonane są z ekstrudowanego aluminium i lakierowane techniką proszkową, co zabezpiecza powierzchnię przed wpływem promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych. Dzięki temu produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. VERANDA występuje wyłącznie ze sterowaniem elektrycznym.

wybierz rodzaj

Markizy veranda

Charakterystyka markiz typu Veranda 

Markizy typu Veranda to rodzaj markiz dachowych. Osłaniają przed słońcem świetliki dachowe, przezierne dachy, ogrody zimowe oraz wszelkiego rodzaju szklane przybudówki, które zadaszone są płaską lub ukośną powierzchnią.

Pomieszczenia typu ogrody zimowe są bardzo dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do odpoczynku, płynnie łączącej dom z ogrodem. Przestrzeń ta jest nie tylko dodatkowym miejscem na relaks, ale także efektownym zabiegiem architektonicznym pozwalającym na stworzenie całorocznego oryginalnego i pełnego zieleni miejsca. Bardzo często podczas chłodnych miesięcy tęsknimy za soczystą zielenią wiosny. Przeszklony ogród zimowy może być oazą roślinności i odpoczynku. Ponadto można w nim także hodować bardziej egzotyczne rośliny.

Jednak z uwagi na przeszklenia pomieszczenie takie musi być w przemyślany sposób chronione przed słońcem. O ile zimą można się w nim cieszyć przyjemnym ciepłem, to późną wiosną i latem temperatura wewnątrz staje się nie do zniesienia. Miejsce takie nie może przypominać szklarni. Z założenia ma służyć odpoczynkowi i nie może w nim panować gorąco. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet tekstylnych Veranda, które skutecznie zacienią całą powierzchnię dachu, a przy tym wyglądają bardzo stylowo i estetycznie. Rolety tekstylne Veranda służą właśnie do zacieniania dużych i płaskich powierzchni (poziomych i ukośnych).

Cechy markiz typu Veranda

Markiza Veranda osłaniając powierzchnię dachu pozwala zachować przyjemną temperaturę wewnątrz pomieszczenia. W ogrodach zimowych często zakładane są klimatyzatory, a markiza tego typu umożliwia zmniejszenie zużycia klimatyzacji, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów energii.

Energooszczędność jest tym samym jedną z głównych zalet markiz Veranda. Wnętrza typu ogrody zimowe są bardzo efektowne – zarówno widziane z zewnątrz, jak i oglądane od środka. Wymagają jednak zastosowania klimatyzacji, szczególnie kiedy zmiany klimatu sprawiają, że lato bywa bardzo upalne, a wysoka temperatura utrzymuje się jeszcze późną
jesienią. Pozioma osłona dachu skutecznie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem, a tym samym pozwala ograniczać konieczność uruchamiania klimatyzacji.

Kolejną istotną zaletą markiz Veranda jest komfort optyczny. W praktyce oznacza to wygodę przebywania w pomieszczeniu nie tylko z uwagi na przyjemną temperaturę, ale także na brak efektu intensywnego światła rażącego w oczy. Zacienienie pozwala spędzać czas w ogrodzie zimowym na czytaniu, pracy lub odpoczynku bez ciągłego mrużenia powiek.

Bardzo ważną zaletą jest także wysoka jakość i funkcjonalność markiz Veranda. Elementy konstrukcyjne takie jak: kaseta, prowadnice i belka dolna wykonane są z ekstrudowanego aluminium i lakierowane metodą proszkową dzięki czemu ich powierzchnia zabezpieczona jest przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz działaniem czynników takich jak opady czy wiatr. Skutkuje to długim utrzymaniem estetyki osłony. Samą tkaninę również cechuje wysoka jakość gwarantująca jej trwałość, a specjalny system naciągu umożliwia pracę tkaniny na płaskich i ukośnych powierzchniach.

Markiza Veranda to połączenie skuteczności zacieniania przeszklonych pomieszczeń z prostą i estetyczną konstrukcją.

Rodzaje

Markizy Veranda oferowane w sklepie Knall mogą być montowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń typu ogrody zimowe; sterowanie jest tu wyłącznie elektryczne. Produkt wyposażony jest w specjalne aluminiowe uchwyty mocujące pozwalające na szybki i prosty montaż.

Markizy mogą osłaniać duże powierzchnie szklanych dachów, możliwy jest także montaż modułowy. Wbudowany system naciągu tkaniny utrzymuje jej napięcie nawet przy dużej powierzchni dzięki czemu rozwinięta markiza nie traci swojej estetyki. Kaseta położona jest poziomo, ale system funkcjonuje pod dowolnym kątem nachylenia. Cała konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości aluminium odpornego na działanie czynników pogodowych, a paleta kolorystyczna tkanin jest rozbudowana. Pozwala do dobrać osłonę do kolorystyki elewacji (jeśli markiza montowana jest na zewnątrz) lub do stylu wystroju (jeśli markiza montowana jest wewnątrz), a dzięki temu zachować gustowny wygląd budynku lub wnętrz.

Produkt został wyposażony w opcję zastosowania automatyki pogodowej umożliwiającej kontrolę ilości wpadającego światła.

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Markizy Veranda służą osłonie dachów przeszklonych, świetlików itp. Produkowane są w określonych rozmiarach. Jednak można łączyć je modułowo i w ten sposób osłonić odpowiednią powierzchnię.

Jak dobrać kolor
Markizy Veranda stosuje się np. w tak zwanych ogrodach zimowych, których przeszklone dachy muszą być skutecznie chronione przed słońcem. Z uwagi na funkcję, którą mają pełnić ich kolor dobiera się tak, aby harmonizowały zarówno z kolorem fasady budynku jak i stylem wystroju pomieszczenia, które mają ochronić przed słońcem.

Jak montować
Ponieważ markizy Veranda osłaniają powierzchnie przeszklone to ich montaż lepiej zlecić profesjonalnej firmie. Instrukcje do montażu samodzielnego znajdują się tutaj Instrukcje montażu

Jak czyścić
Markizy Veranda to specyficzny rodzaj osłon przeznaczony do przesłaniania dachów przeszklonych, zakładanych po ich wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Z uwagi na to utrzymanie ich w czystości lepiej zlecić firmie, która profesjonalnie się tym zajmuje.


Polecamy