Modne dekoracje świąteczne w roku 2020

Powoli kończy się rok 2020. Rok z pewnością inny. Jednak jedno się w nim nie zmieniło – czekamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia jak zawsze. Ulegamy niezwykłej atmosferze i nastrojowi. To nic, że nie ma śniegu; nie szkodzi, że jesteśmy ograniczeni w podróżowaniu i że parę rzeczy pewnie będziemy planować nieco inaczej – 24 grudnia pozostanie niezwykły. I jak co roku jego niezwykłość będą podkreślać dekoracje domu i świątecznego stołu.

A co będzie w tym roku „trendy"? Czy w ogóle chcemy za tymi trendami podążać? Czy może wolimy tradycję i klasykę? Otóż w tym roku jedno będzie bez przeszkód łączyć się z drugim. Możemy szukać inspiracji i w tradycji, i w nowoczesności.

Natura
W tym roku hasła Świąt to natura i ekologia. Ozdabiamy dom, ale pamiętamy, że Święta miną i nie powinny pozostawić po sobie czegoś innego niż dobre wspomnienia. Dlatego wybieramy ozdoby naturalne, ponadczasowe i takie, które lekko zmienione pozostaną w domu nieco dłużej.

Już od dłuższego czasu plastikowe ozdoby przestają nas interesować. Święta 2020 należą do drewna, szkła, papieru, ceramiki i naturalnych tkanin. Zielona i żywa choinka z roku na rok staje się wyborem oczywistym. Najlepiej jeśli jest kupiona w doniczce i ukorzeniona wtedy po Świętach można ją powtórnie zasadzić. W domu można ją umieścić np. w wiklinowym koszu lub kamionkowej donicy.

Dekoracje na świątecznych stołach lub umieszczone na parapetach okien to przede wszystkim zielone iglaste gałązki, bukszpan, jemioła i mech, a do tego szyszki. Wykorzystujemy je do wykonania stojących stroików lub wiszących wieńców.

Światło – bardzo ważny element świątecznych dekoracji. Przede wszystkim pochodzi z blasku świec umieszczonych w szklanych lampionach/słoiczkach lub na ozdobnych świecznikach (wtedy świece powinny być długie). Do tego oczywiście lampki wiszące na choince lub balustradach – w tym roku powinny być białe, żegnamy powoli kolorowe światełka.

Vintage, to słowo także pojawia się w słowniku modnych dekoracji świątecznych w roku 2020. Targi staroci, strych i piwnica to w tym roku miejsca, w których powinniśmy poszukiwać ozdób na choinkę czy do stroików. Najfajniejsze ozdoby to też takie, które były robione i malowane ręcznie. W tym roku obowiązuje także zasada „im mniej tym lepiej" – drzewko i stroiki mają być delikatne, proste i naturalne.

Kolory
Ten sezon należy do koloru złotego, ale uwaga nie chodzi tu o przesyt. Stawiamy na prostotę bez ornamentów czy dodatkowych zdobień. Kolor złoty (najlepiej ciemniejszy, a nawet patynowany) można wykorzystać nie tylko na choince (bombki) czy w stroikach (świece), ale także na świątecznym stole w postaci pater, półmisków, sztućców oraz świeczników.

W dekoracjach stołu czy choinki pojawiają się także mocne, nasycone kolory – grafit, granat, a nawet czerń. Poza tym w kolorystyce samych ozdób i stroików przestaje obowiązywać czerwień i zieleń; zastępują ją naturalne beże, brązy i szarości.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Klientom życzymy spokoju, radości i rodzinnej atmosfery przy okazji świątecznych spotkań.
W nadchodzącym roku 2021 niech realizują się wszelkie plany i spełniają marzenia.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
Zespół Knall

Blog