Żaluzje aluminiowe knall – jedna osłona, wiele możliwości

« Wstecz do bloga

Żaluzje aluminiowe są obecne na rynku osłon okiennych od wielu lat. Ich wygląd, jakość oraz rodzaje w tym czasie bardzo się zmieniły, tak jak zmienił się sam rynek. Jakie były przyczyny tych zmian? Przede wszystkim zmieniły się nasze gusta, a za tym przyszły zmiany w modzie dotyczącej projektowania wystroju wnętrz. Z okien coraz częściej zaczęły znikać ciężkie firany i zasłony. Zastępowały je ładnie komponujące się z przestrzenią okna żaluzje i rolety. Chcieliśmy mieć w mieszkaniach dużo światła słonecznego i w projektach pojawiły się większe okna. Sposób ich osłaniania musiał być bardzo dobrze przemyślany, tak aby wnętrza były skutecznie osłonięte przed nadmiernym nagrzewaniem, jednocześnie nie zostały przytłoczone przez zbyt ciężkie osłony, a całość gustownie komponowała się z całością wystroju.

Zmieniała się też technologia. Jakość materiałów, z których wytwarzano żaluzje była coraz wyższa, pojawiały się zmiany w wyglądzie listewek, a oferta kolorystyczna była coraz obszerniejsza.

Dziś świat żaluzji aluminiowych to zupełnie inna rzeczywistość. Mają najbardziej rozbudowaną paletę kolorów z pośród wszystkich rodzajów osłon okiennych. Jakość osprzętu i mechanizmu sterowania jest na najwyższym poziomie. Listwy mają różną szerokość, a co za tym idzie można bez problemu komponować je z większymi i mniejszymi przestrzeniami okiennymi. Ponadto żaluzje aluminiowe są bardzo uniwersalne – świetnie komponują się nie tylko z wystrojem wnętrz domu, ale także gustownie uzupełnią wygląd pomieszczeń biurowych.

Zalety żaluzji aluminiowych

Zalet tego rodzaju osłon jest bardzo wiele.
Zacznijmy od szerokości listewek żaluzji czyli lameli. Do wyboru są tu trzy szerokości: 25mm oraz 50mm. Szerokość lameli przekłada się na to z jaką wielkością okna żaluzja będzie się najlepiej komponować. I tak przy oknach mniejszych lepiej wyglądają listewki węższe czyli 16mm lub 25mm. Przestrzeń okna wygląda bardzo gustownie i lekko (nie jest przytłoczona przez osłonę). Z kolei przy przeszkleniach większych warto zastosować lamele szersze (50mm). Ładnie wkomponują się w większe okno, a całością łatwiej będzie sterować. Sterowanie listwami oczywiście łączy się z ochroną wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem, a co za tym idzie nagrzaniem. Listwy żaluzji aluminiowych osadzone są w najwyższej jakości osprzęcie, a przy pomocy mechanizmu sznurkowego z łatwością regulujemy dostęp światła ustawiając lamele w odpowiedniej, dla pory dnia i kąta padania światła, pozycji. Sklep internetowy Knall oferuje wyłącznie produkty przygotowywane na indywidualnie podany wymiar. Zatem nie ma problemu z tym, aby przy składaniu zamówienia wybierać nie tylko rozmiar, ale także dopasowaną do niego szerokość lameli żaluzji.

Kolorystyka i wygląd lameli

Kolejną zaletą jest bardzo rozbudowana oferta kolorystyczna. Nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem wyglądu żaluzji do charakteru wystroju całego wnętrza. Tutaj warto też wspomnieć o różnych rodzajach wyglądu listew; mamy klasyczne listwy aluminiowe oraz grupę z listwami drewnopodobnymi oraz perforowanymi. Każda z grup ma własną paletę kolorów. Szczególną uwagę warto poświęcić żaluzjom perforowanym. Ich listwy na całej powierzchni mają malutkie dziurki; nawet całkowicie zasłonięte będą przepuszczać i ładnie rozpraszać światło. To szczególnie ważne w przestrzeniach biurowych, gdzie przez cały dzień powinien być zapewniony dopływ światła słonecznego.
Czyszczenie żaluzji aluminiowych jest bardzo proste. Wystarczy specjalna miotełka do usuwania kurzu; miotełkę można zastąpić suchą szmatką. Raz na jakiś czas warto przetrzeć listwy na mokro. I tu znów warto zwrócić uwagę na siedziby firm; szybkość i łatwość usuwania zabrudzeń z osłon będzie tu niewątpliwie zaletą .

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »