Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami

Lato w pełni. Wszyscy cieszą się piękną pogodą i odpoczywają podczas urlopów. Czas biegnie trochę wolniej.

Podczas lata dużo czasu spędzamy na powietrzu. Spacery, wycieczki rowerowe, leniwe popołudnia w kawiarnianych ogródkach i wieczory, podczas których otwieramy szeroko drzwi tarasowe/balkonowe i okna żeby wpuścić do domu trochę chłodniejszego powietrza.

I tu pojawia się mały problem. Cieszymy się latem, otaczającą nas zielenią i słońcem, „ładujemy baterie" na zimę. Latem cieszy się także otaczająca nas przyroda ogłaszając to wesołym buczeniem, bzyczeniem i brzęczeniem. Takie brzęczenie nie jest szczególnym problemem na dworze, jednak nie do końca musi nam się podobać kiedy rozlega się w domu.

Cała ta brzęcząca menażeria nie wykazuje jednak zrozumienia dla naszych potrzeb i raczej nie jest skłonna do negocjacji. Pcha się do domu. Po wizycie komara pojawia się co najwyżej swędzący bąbel, ale odwiedziny os czy pszczół mogą skutkować bardziej nieprzyjemnymi konsekwencjami szczególnie jeśli w domu są osoby ze skłonnością do uczuleń. Na zewnątrz dość łatwo poradzić sobie z tym problemem stosując świece zapachowe odstraszające insekty czy różne spreje zapobiegające ukąszeniom. Przebywając w domu nie możemy ich jednak wykorzystać. Zapach jest zbyt intensywny, a przez to uciążliwy. No i alergie – po rozpyleniu preparatu w pomieszczeniu zamkniętym mogą pojawić się reakcje uczuleniowe.

Najskuteczniejszym sposobem na ochronę domu przed uciążliwymi owadami są moskitiery okienne. Ich siatka zatrzyma owady na zewnątrz po otwarciu okien i zlikwiduje problem bez konieczności używania „odstarszaczy" zapachowych. Jednocześnie nowoczesne moskitiery wykonane są w sposób bardzo estetyczny z wysokiej jakości materiałów. Całość ładnie wkomponuje się w stolarkę okienną.

Moskitiery przygotowane na miarę
W sklepie internetowym Knall wszystkie osłony okienne przygotowywane są na podany przez kupującego wymiar; także moskitiery. Okna, szczególnie w domach wolnostojących, mają często niestandardowe wymiary. Każda osłona musi estetycznie się z nimi komponować. W przypadku moskitier nie chodzi o ochronę przed słońcem, ale przed owadami, które często są bardzo małe. Dlatego moskitiery powinny być ściśle dopasowane do ramy okna.

Moskitiery produkowane są w dwóch rodzajach:

  • Ramkowe. Ramkowe osadza się na oknie za pomocą specjalnego kołnierza lub magnesu; nie ma konieczności ingerencji w stolarkę okienną. Profil wykonany jest z aluminium. Jeśli chodzi o drzwi balkonowe to trzeba użyć zawiasów (samozamykających lub stałych). Moskitiera tworzy dodatkową parę drzwi otwierających się na zewnątrz.
  • Rolowane. Moskitiera rolowana działa identycznie jak klasyczna roleta okienna; siatkę zwija się i rozwija przy pomocy łańcuszka. Montuje się ją na zewnątrz lub wewnątrz wnęki okiennej.

W obu modelach ochronę przed owadami tworzy specjalna siatka o oczkach w wymiarach 1x1 mm. Siatka charakteryzuje się odpornością na działanie promieni słonecznych i deszczu, dzięki czemu zachowuje swoją estetykę na bardzo długi czas. Dodatkowo, dla utrzymania estetycznego wyglądu, można co jakiś czas oczyścić całość gąbką zwilżaną w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu; spłukać i pozostawić do wyschnięcia

Blog