Vertical - komfortowa praca w powierzchniach biurowych

« Wstecz do bloga

Verticale to żaluzja pionowa

Wykonane są z materiałowych pasów (lameli). Szczególnie poleca się je przy dużych powierzchniach okiennych – w biurach, salach konferencyjnych, hotelach, gabinetach lekarskich, szpitalach, szkołach czy wyższych uczelniach. Zapewniają komfort pracy poprzez przytłumienie światła słonecznego, bez zaciemniania pomieszczeń. Ponadto są łatwe w montażu i konserwacji. Pasy tkaniny zawiesza się na szynie przymocowywanej do ściany/sufitu. Do utrzymania ich w czystości wystarczy regularne usuwanie kurzu osiadłego na lamelach.

Dodatkowym plusem wynikającym ze stosowania verticali np. w pomieszczeniach biurowych czy gabinetach lekarskich jest to, że można z nich tworzyć ścianki działowe.

 

* Należy także pamiętać o możliwości wyboru verticali wyposażonych w atest higieniczny (PZH) oraz atest niepalności (ITB).

 

Sterowanie Verticalem...
...jest bardzo proste. Służą do tego mechanizmy koralikowe. Przy ich pomocy pasy tkaniny można ustawiać pod dowolnym kątem lub całkowicie je odsłaniać. Dodatkowo system sterujący żaluzjami pionowymi jest systemem samohamującym, co zapobiega bezwładnemu i nieestetycznemu zwisaniu materiału. Sterowanie ręczne może zostać zastąpione elektrycznym.

Blog

Produkty którę mogą Cię zainteresować

Sprawdź również.

Welur w stylizacji wnętrz

Welur w stylizacji wnętrz

Powraca moda na welur, materiał kojarzony przede wszystkim z przepychem ponieważ w przeszłości zarezerwowany był dla rodów królewskich oraz szlacheckich....

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »