Markizy - najlepsze na lato

Co prawda wiosna w tym roku trochę leniwie, ale jednak nadchodzi. Najwyższy czas żeby pomyśleć o tym w jaki sposób przygotować dom i ogród na przyjemne spędzanie czasu. A nie ma nic przyjemniejszego od zacienionego miejsca, w którym możemy się schować kiedy dookoła panuje upał.

Markizy to produkt, który idealnie się tutaj sprawdzi. Cechuje go z jednej strony estetyka wykonania, a z drugiej tak zbudowana oferta żeby w prosty sposób można było dobrać rodzaj markizy do indywidualnych potrzeb.

W ostatnich latach temperatury latem są bardzo wysokie i utrzymują się nawet do wczesnej jesieni. Dlatego warto zadbać o zabezpieczenie przed słońcem, tak żeby można było latem przyjemnie spędzać czas w ogrodzie.

Rodzaje markiz
W kategorii markiz można wybrać produkt pasujący do naszych potrzeb. Najbardziej klasycznym produktem jest tu markiza tarasowa. To produkt, który montuje się na ścianie domu, tak aby rozwinięty materiał markizy zacieniał obszar tarasu. W ten sposób taras staje się w pewnym sensie przedłużeniem domu, miejscem relaksu w cieniu, spotkań z przyjaciółmi czy jedzenia posiłków na świeżym powietrzu. Dodatkowo rozciągnięta markiza chroni od słońca salon, a tym samym obniża temperaturę panującą w środku. Do oferty markiz sklepu Knall w zeszłym roku wprowadziliśmy także markizy balkonowe. Zakładane nad balkonem idealnie go zacienią i sprawią, że można będzie z niego korzystać także podczas upałów. Markiza balkonowa, podobnie jak tarasowa, zacieni także wnętrze domu. Oba rodzaje tego typu markiz zdobią charakterystyczne pasy kojarzące się z wakacyjnym klimatem południa Europy.

Jeden z najnowocześniejszych rodzajów markiz to kategoria Veranda. Markiza Veranda została zaprojektowana do ochrony przed słońcem tzw. ogrodów zimowych oraz świetlików dachowych, przeszklonych dachów czy szklanych przybudówek. Przestrzeń ta podczas lata musi być skutecznie chroniona przed słońcem, bo przez szkło wyjątkowo się ona nagrzewa. Veranda mogą osłonić dużą przestrzeń z uwagi na możliwość zastosowania montażu modułowego. Można ustawiać je pod dowolnym kątem nachylenia pomimo tego, że kaseta ułożona jest poziomo.

Markizy okienne z kolei przeznaczone są typowo do stolarki pionowej – okien i drzwi balkonowych/tarasowych. Wyposażono je w ruchomą belkę, którą można odchylić i mieć dostęp do parapetu. Markiza tego typu skutecznie zapobiega zetknięciu się promieni słońca z szybą dzięki czemu bardzo dobrze ochroni wnętrze przed nagrzaniem. Markizy pionowe nie zaciemniają całkowicie pomieszczeń, światło dzienne jest przytłumione, ale nie trzeba dodatkowo korzystać z oświetlenia sztucznego.

Estetyka markiz
Markizy to produkt, który montowany jest na zewnątrz (Veranda mogą być zakładane także w środku) dlatego wszystkie kategorie cechuje wysoka jakość materiałów, które na długo mają zachować swój estetyczny wygląd pomimo działania czynników atmosferycznych. W utrzymaniu estetyki materiału pomaga także kaseta, do której materiał markiz jest zwijany np. po sezonie lub w trakcie gwałtownych opadów.

Osprzęt wytwarza się ze specjalnego rodzaju aluminium, który także jest odporny na zmiany pogodowe. Tym bardziej, że markiz nie demontuje się po zakończeniu sezonu letniego.
Zapraszamy do zapoznania się z nasz zakładką Markizy.

Blog