Ogród zimowy pod markizą typu Veranda

« Wstecz do bloga

Za oknem piękna zimowa pogoda; śnieg i słońce. I właśnie zima „wmyśliła" nam dzisiejszy temat bloga. Temat nieco przekorny, bo zima raczej nie kojarzy nam się z ogrodem. Ogród to zieleń i lato, a zima w ogrodzie to raczej śniegowy bałwan.

Ale wracajmy do tematu... Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne w projektach architektonicznych. Duże przeszklenia, przez które do domu wpada mnóstwo światła, a dodatkowo wyodrębniona przestrzeń, której wszystkie ściany i zadaszenie tworzą tafle szkła. Taka przestrzeń to idealne miejsce dla roślin, nawet tych bardziej egzotycznych. Miejsce, w którym w środku zimy możemy cieszyć się odrobiną lata.

Brzmi pięknie, ale jeśli nie przesłonimy odpowiednio takich przeszkleń to zielony raj szybko może przekształcić się w akwarium, w którym zapanuje nieprzyjemnie wysoka temperatura. Tutaj z pomocą przychodzą nam właśnie markizy typu Veranda.

Markiza Veranda – co to jest?

Markizy Veranda zostały zaprojektowane właśnie z myślą o osłanianiu przed słońcem przestrzeni zimowych ogrodów, świetlików dachowych czy przeziernych dachów, których zadaszenie jest płaskie lub ukośne.

Ogród zimowy może być świetnym miejscem relaksu, nie tylko zimą, ale również latem. Płynnie łączy dom z ogrodem, a przy tym robi niezwykłe wrażenie estetyczne kiedy w środku znajduje się dużo różnorodnych roślin. Potrzebujemy ich szczególnie zimą, kiedy na zewnątrz jest szaro.

Veranda to typ rolet tekstylnych, które skutecznie zacienią większą powierzchnię szklanego dachu. Zakładane są w prosty sposób na specjalnych uchwytach wykonanych z aluminium. Montowane mogą być po stronie wewnętrznej lub zewnętrznej; w obu przypadkach materiałem markizy steruje się elektrycznie. Ponieważ materiał ma osłaniać większą przestrzeń zadaszenia produkt został wyposażony w system naciągu tkaniny, co w praktyce zapobiega utracie napięcia materiału. Dzięki temu produkt nie tylko chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także bardzo estetycznie wygląda. Estetyce sprzyja także paleta kolorystyczna widoczna podczas składnia zamówienia.

Markizy Veranda dostępne w sklepie Knall wykonane są z aluminium ekstrudowanego i lakierowane metodą proszkową; dotyczy to kasety, prowadnic oraz belki dolnej. Dzięki temu markiza zamontowana po stronie zewnętrznej będzie odporna na niekorzystne działanie deszczu, śniegu czy wiatru i na długi czas utrzyma swój estetyczny wygląd.

Ten rodzaj markiz może być zakładany w łączonym systemie modułowym dlatego możliwe jest tu osłonięcie znacznych szklanych powierzchni dachu. System może osłaniać dach pod dowolnym kątem nachylenia, pomimo tego że kaseta położona jest poziomo.

Dodatkowe zalety markiz Veranda

Oczywiście w pierwszej kolejności mówimy o skutecznej osłonie ogrodu zimowego przed słońcem. Obecne zmiany klimatyczne to długa i ciepła jesień, a i zimą coraz rzadziej zdarzają się naprawdę niskie temperatury; do tego upalne lato i ciepła wiosna – przeszklona przestrzeń wręcz wymaga przemyślanej osłony, bo szyba działa na słońce jak magnes i pomieszczenie bardzo szybko się nagrzewa.
Ale to nie jedyna zaleta markizy Veranda, o której należy pamiętać. W ogrodzie zimowym często musi pojawić się klimatyzator, który wychładza go latem. Osłona tkaniny markizy, nie pozwalając na nadmierne nagrzanie pomieszczenia, działa energooszczędnie i skutecznie pomaga ograniczyć zużycie energii. Pamiętajmy także, że ostre słońce, nawet zimą, może być nieprzyjemne dla oczu, a zacienienie sprawi że w ogrodzie zimowym będzie można komfortowo odpoczywać, czytać, pracować itp.

Blog

Sprawdź również.

Osłony okienne – trendy na 2021

Osłony okienne – trendy na 2021

Styczeń na naszym blogu upływa pod znakiem mody. Dwa tygodnie temu sprawdzaliśmy co ciekawego będzie się działo w aranżacjach wnętrz. Dzisiaj przyjrzymy się...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »