Jak pozbyć się komarów

« Wstecz do bloga

Ten wpis miał być o czymś innym. Jednak w pisaniu ciągle przeszkadzają komary. Latają, brzęczą i podgryzają. Dlatego ta część będzie o moskitierach, które skutecznie pomogą pozbyć się komarowych przeszkadzaczy, tak żeby można było pisać o czym się chce.

Już całkiem na poważnie komary to mały koszmarek tegorocznego lata. Potrafią uprzykrzyć najprzyjemniejszy letni wieczór. Na dworze dosyć łatwo jest sobie z nimi poradzić przy pomocy specjalnych sprejów, świec zapachowych, środków do oprysku traw i krzewów itp. Natomiast w domu nie każdy chce i/lub może stosować środki chemiczne. Dlatego najskuteczniejszym sposobem na ochronę wnętrza domu przed niepożądanymi insektami są właśnie moskitiery.

Lato bez komarów
To lato i wakacje są nieco inne niż co roku. Wiele osób spędza je w domu lub przenosi się do domków na działkach pod miastami, nad jeziorami, w górach czy nad morzem. Taki wypoczynek zapewnia nam spokój i pozwala „naładować baterie", tym bardziej, że po początkowych kaprysach lato zaczęło być piękne i słoneczne.

Piękna pogoda, przyroda, przestrzeń i ...komary, które potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. W tym roku towarzyszą nam już nie tylko rano czy wieczorem, ale przez cały dzień. Lato to otwarte przez cały dzień okna i drzwi na taras/balkon. To wieczory pełne letnich zapachów i noce przesypiane przy uchylonych oknach. Te wszystkie przyjemności nie byłyby możliwe bez zabezpieczeń w postaci moskitier. Moskitiery skutecznie ochronią dom przed komarami oraz innymi, nawet najmniejszymi, insektami.

Zalety moskitier
Zalety moskitier to przede wszystkim wysoka skuteczność w zapobieganiu przedostawania się insektów do domu; druga rzecz to estetyczny wygląd. Nowoczesne moskitiery cechuje wysoka jakość i ładne wykończenie dlatego nie musimy się bać, że zeszpecą wygląd okien. Ponadto sklep internetowy Knall wszystkie osłony przygotowuje wg podanego przez Klienta wymiaru okna; łatwo zatem dopasować je do okien o niestandardowych wymiarach oraz do kolorystyki (tę także dobiera się przy składaniu zamówienia).

Moskitiery nie przeszkadzają w swobodnym otwieraniu drzwi i okien. Montuje się je na ramie okna, bez ingerencji w stolarkę. Dzięki temu także bez trudu łatwo można ją samodzielnie zdejmować i ponownie zakładać.

Moskitiery produkowane są z dbałością o najwyższą jakość materiałów. Wykonuje się je w całości z profilu aluminiowego. Siatka składa się z oczek o wymiarach 1x1 mm. Ponadto materiał siatki jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, chroni także pomieszczenia przed kurzem i pyłem. Moskitiery sprawdzą się w każdym domu, ale w tych położonych w sąsiedztwie lasów i terenów zielonych oraz zbiorników wodnych są wręcz niezastąpione.

Warto pamiętać także o tym, że moskitiery spełniają też funkcje tzw. „drzwi sztormowych" – gęsta siatka, z której są zbudowane blokuje silniejsze podmuchy wiatru.

 

Blog

Sprawdź również

Wszystkie artykuły i porady »