Fakro – jakość w połączeniu z innowacjami

Firma Fakro działa na polskim rynku od roku 1991; na początku była to mała firma rodzinna, dzisiaj jest międzynarodową korporacją zajmującą pozycję wicelidera na rynku wytwórców okien dachowych.

Przez lata funkcjonowania na rynku zbudowała pozycję opartą o wysoką jakość produktów oraz ich innowacyjność. Oferta Fakro to przede wszystkim okna dachowe i akcesoria z nimi związane, a także schody strychowe. Do firmy należy także marka INNOVIEW, która zajmuje się produkcją stolarki pionowej: okien, bram garażowych oraz drzwi wejściowych klasy PREMIUM. Rozwój Fakro oparty jest o innowacyjność, firma posiada własne centrum badawczo – rozwojowe. Z kolei jakość monitorowana jest na wszystkich etapach produkcji: dotyczy materiałów, podzespołów i wyrobów gotowych.

Z uwagi na wysoką jakość i nowoczesność oferowanych produktów marka Fakro jest bardzo cennym partnerem. Sklep internetowy Knall od wielu lat współpracuje z Fakro w zakresie oferty osłon do okien dachowych, a od niedawna także w zakresie oferty segmentowych bram garażowych.

Osłony do okien dachowych
Dach to powierzchnia, która najszybciej się nagrzewa. Dlatego w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu jest zawsze najcieplej, a podczas wiosny i lata najgoręcej. Na zewnątrz wcale nie musi być zresztą upalnie żeby na poddaszu temperatura podniosła się do mało komfortowej. Dlatego okna dachowe powinny być osłaniane przed słońcem w sposób możliwie najskuteczniejszy.

Okna dachowe mogą być zaciemniane przy pomocy osłon zewnętrznych i/lub wewnętrznych. Pomieszczenia znajdujące się na poddaszu najskuteczniej ochronią przed słońcem i tym samym nagrzewaniem rolety zewnętrzne. Po zasunięciu tworzą przed szybą blokadę dla promieni słonecznych. W ten sposób nie dotykają one szyby, która najszybciej się nagrzewa i tym samym najszybciej wpływa na podwyższenie temperatury w pomieszczeniach. Ponadto do wyboru mamy rozbudowaną ofertę osłon wewnętrznych, w tym rolety zaciemniające, podgumowane czyli blokujące światło słońca w 99%. Osłony wewnętrze chronią poddasze przed podwyższoną temperaturą, ale także stanowią element dekoracyjny wnętrz. Przestrzeń poddasza to często intymna część domu, przeznaczona tylko do użytku rodziny. Często są to sypialnie i garderoby, pokoje dziecięce czy łazienki. Dlatego walory dekoracyjne osłon okien dachowych mają tu duże znaczenie.

Bramy garażowe
Sklep internetowy Knall wprowadził do swojej oferty segmentowe bramy garażowe firmy Fakro (marka INNOVIEW). Brama garażowa to ważny element wyglądu elewacji całego budynku. Powinna łączyć w sobie estetykę i wysoką jakość, związaną także z bezpieczeństwem użytkowania. Bramy segmentowe montowane są od strony wewnętrznej garażu nie mają tu zatem znaczenia kształt i wymiary nadproża. Ich szczelna konstrukcja (wykończenie, połączenie segmentów) chroni wnętrze garażu, a w efekcie także cały budynek przed utratą temperatury. Dlatego ten typ bram bardzo często wykorzystywany jest w nowoczesnym budownictwie tzw. inteligentnych domów. Dodatkowo wysokiej jakości konstrukcja zmniejsza ryzyko włamania.

Bramy segmentowe, których skrzydło unosi się/opada pionowo są nie tylko estetycznym elementem elewacji, ale także nie blokują niepotrzebnie miejsca na podjeździe, na którym nie trzeba zostawiać przestrzeni na otwierającą się bramę. Jednocześnie np. przy zalegającym śniegu nie trzeba najpierw go usuwać, aby móc otworzyć garaż i do niego wjechać. Elektryczne sterowanie oznacza komfort użytkowania; w razie awarii prądu bramę można oczywiście otwierać i zamykać ręcznie.

Blog