Segmentowe bramy garażowe – estetyka i bezpieczeństwo domu

Bramy garażowe są ważnym elementem elewacji zewnętrznej domów. Ich estetyka wpływa na estetykę całego budynku dlatego brama garażowa już dawno przestała być po prostu zamknięciem garażu. Z jednej strony nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiają, że bramy garażowe są solidne, łatwe w montażu oraz bezpieczne i proste w eksploatacji. Z drugiej zaś firmy zajmujące się produkcją bram garażowych dbają, aby ich płaszcz i cały osprzęt były estetyczne. Wiąże się to m.in. z kolorystyką, która pozwala tak dobrać bramę do garażu, aby współgrała z całością projektu budynku.

Nowoczesne bramy garażowe to także wytrzymałość. Wybierając bramę nie powinniśmy zatem skupiać się na cenie, ale wybrać model, który będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów; tym samym będzie też w pełni bezpieczny w użytkowaniu, odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz na ewentualne próby włamania.

Wygoda użytkowania
Bramy garażowe segmentowe są najbardziej popularne wśród konsumentów. Wybiera je ponad 80% osób, które budują lub remontują dom. Na ich popularność składa się wiele czynników: bezpieczeństwo i wygoda użytkowania, wysoka jakość materiałów z których są produkowane oraz estetyka.

Wygoda korzystania z bram segmentowych odnosi się do automatyki. Automatyka pozwala podnosić i opuszczać skrzydło bramy bez konieczności wychodzenia z samochodu. Ma to szczególnie znaczenie w czasie złej pogody. Jednocześnie brama porusza się płynnie i cicho. Równie ważne jest to, że bramy segmentowe nie wysuwają się przed lico garażu – poruszają się góra/dół. Podjazd nie musi być zatem długi, ma to znaczenie np. przy zabudowie szeregowej. Przy zabudowie jednorodzinnej zyskujemy miejsce, w którym mogą znaleźć się np. rośliny ozdobne. Takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba także martwić się o odśnieżanie podjazdu w okresie zimowym.

Trwałość bram segmentowych związana jest przede wszystkim z ich jakością. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne przekładają się na ciche i szybkie otwieranie/zamykanie płaszcza; wyposażone są także w układ, który zapobiegnie zamknięciu jeśli brama napotka przeszkodę. W razie awarii prądu awaryjny układ mechaniczny pozwoli ręcznie otworzyć i zamknąć bramę. Sama konstrukcja nie zmniejsza szerokości wjazdu ponieważ montowana jest do wewnętrznej strony garażu; w związku z tym przy montażu nie mają znaczenia kształt i wymiary nadproża. Segmenty płaszcza osadzone są na prowadnicach, które uszczelniają całość i chronią przed podmuchami wiatru. Taka konstrukcja przekłada się także na bardzo dobrą izolację termiczną (energooszczędność budynku) oraz bezpieczeństwo (zapobieganie ewentualnym włamaniom).

Fakro – producent bram garażowych
Firma Fakro znana jest z wysokiej jakości oferowanych produktów. Kojarzy się przede wszystkim z produkcją okien dachowych, ale w ofercie ma także segmentowe bramy garażowe z serii INNOVIEW LINE. Sklep internetowy Knall współpracuje z marką Fakro od lat, a teraz poszerzyliśmy ofertę także o bramy garażowe Fakro.

Bramy garażowe Fakro zaspokajają wszelkie wymogi dotyczące tego rodzaju produktów: są nowoczesne, bezpieczne, estetyczne i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Nowoczesne rozwiązania związane ze sterowaniem bramą wpisują się w koncepcję Inteligentnego Domu, a pianka poliuretanowa (40mm) chroni wnętrze garażu zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem co przekłada się w znacznym stopniu na energooszczędność całego budynku.

Bramy garażowe Fakro są także bardzo bezpieczne w użytkowaniu – zabezpieczenie sprężyn przed pęknięciem, fotokomórki i czujniki przeciążeniowe w automatach sprawiają, że w pełni zachowane są zasady bezpieczeństwa. Może to mieć szczególne znaczenie jeśli w domu są małe dzieci.

Blog