Stylowe rolety materiałowe

Rolety materiałowe to jedne z najbardziej klasycznych rozwiązań w zakresie osłony okien. To połączenie prostoty i minimalizmu, które sprawdzi się w pomieszczeniach o różnym charakterze i odmiennych stylach wykończenia. To właśnie uniwersalizm rolet materiałowych sprawia, że ciągle cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Rolety materiałowe to osłona, której materiał osadzony jest na osprzęcie pozwalającym, przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego, zatrzymywać go w dowolnym miejscu szyby. Całość można montować w świetle szyby, na skrzydło okna lub do ściany/sufitu. Każdy rodzaj jest tak zaprojektowany, aby gustownie wpasować się w przestrzeń szyby. Osłony okienne wewnętrzne to nie tylko sposób na ochronę wnętrz przed słońcem czy zapewnienie sobie intymności. To także ważny element wystroju wnętrz. Przy projektowaniu wyglądu pomieszczeń przestrzeń okienna musi być spójna z całością, powinna ją uzupełniać pod względem stylu i kolorystyki. W przeciwnym razie we wnętrzach zapanuje aranżacyjny chaos. Szczególnie, że obecnie projekty architektoniczne domów, budynków mieszkalnych czy biurowych charakteryzują się dużymi oknami. Tym bardziej sposób w jaki będą one przesłaniane powinien być przemyślany.

Charakterystyka rolet materiałowych
Rolety materiałowe są produkowane w trzech różnych rodzajach: bez kasety, w półkasecie i kasecie (micro). Ten podział wiąże się oczywiście z tym w jakim stopniu materiał jest schowany po całkowitym zwinięciu rolety. Natomiast stopień ochrony materiału po zwinięciu nie ma wpływu na długotrwałość estetyki rolety. Materiały, z których są produkowane cechuje bardzo wysoka jakość i odporność na osadzanie drobinek kurzu i powstawanie zabrudzeń. Z tej przyczyny długo zachowują ładny wygląd. Inną rzeczą jest blaknięcie koloru materiału; tutaj z czasem kolor może tracić swą intensywność pod wpływem promieni UV padających na osłonę po jej rozwinięciu. Jedynym sposobem na uniknięcie tego efektu może być dodatkowe zamontowanie rolet zewnętrznych: markiz pionowych lub rolet typu screen. Nie zaciemnią one pomieszczeń, ale skutecznie zatrzymają promienie słoneczne przed szybą ograniczając szkodliwe działanie słońca. Dotyczy to nie tylko materiału rolet, ale także kolorów mebli czy ścian.

Rolety materiałowe - montaż i tkaniny

Sposób osadzenia materiału ma także wpływ na montaż rolet materiałowych. Roletę w kasecie (micro) montuje się w świetle szyby. Roleta w półkasecie może być umieszczona na skrzydle okna lub na ścianie/suficie natomiast roletę bez kasety można osadzić na ścianie lub suficie.

Jeśli chodzi o sam materiał to sklep internetowy Knall oferuje rolety materiałowe w trzech grupach: Standard, Premium oraz Exclusive. Materiały w poszczególnych grupach różnią się fakturą i stopniem zaciemnienia.
W grupie Standard materiały charakteryzują się transparentnością czyli pewnym stopniem przepuszczalności światła. Wszystkie tkaniny są jednobarwne.
Grupa Premium to tkaniny jednobarwne oraz, w części, wzorzyste. Cechą, która najbardziej przykuwa tu uwagę jest to, że materiał z obu stron pokrywa perłowa powłoka. Dzięki, temu opuszczona roleta bardzo efektownie odbija promienie słoneczne.
Tkaniny Exclusive to tkaniny przyciemniające lub całkowicie zaciemniające. Właściwości zaciemniające zawdzięczają specjalnemu podgumowaniu. Podgumowanie nie ma wpływu na estetykę wyglądu. Można tu znaleźć także wyjątkowe materiały, dla których inspiracją była natura; materiał poprzetykany jest tu włóknami traw bambusowych, słomkowych i jutowych.

Rolety materiałowe znajdą zastosowanie w każdym z domowych pomieszczeń. Dzięki temu, że mają rozbudowaną paletę kolorystyczną nie będzie problemu z dobraniem ich do wyglądu wnętrza. Dodatkowym atutem jest to, że produkowane są na wymiar. Bez względu na rozmiar okna mogą być umieszczone w każdym domowym oknie tworząc harmonijny obraz zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Blog