Jak skutecznie osłonić pomieszczenia biurowe przed słońcem

Za oknem wysokie temperatury, a w środku doskwierający gorąc – to ta gorsza strona upalnego lata. Praca w biurze czy wizyta w urzędzie latem może być bardzo uciążliwa jeśli nie zadba się o odpowiednie zacienienie wnętrz. Klimatyzacja nie wszędzie się sprawdza i nie wszyscy chcą lub mogą ją stosować.

Wertikale okienne idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych, gabinetach lekarskich czy kosmetycznych lub w budynkach użyteczności publicznej.

Czym charakteryzują się wertilake okienne

Wertikale (lub verticale – nazwa pisana jest różnie) to inaczej żaluzje pionowe. Ich lamele ułożone są pionowo a ich cechą charakterystyczną jest to, że zrobione są ze specjalnej tkaniny odpornej na osiadanie zanieczyszczeń (kurzu, pyłu itp.). Pasy materiału umieszcza się na szynie górnej, a od dołu są obciążone. To powoduje, że pionowe pasy tkaniny ładnie się układają i łatwo się je przesuwa.

Przyzwyczailiśmy się, że lamele żaluzji są sztywne (żaluzje drewniane czy aluminiowe) jednak w przypadku wertikali jest inaczej. Dzięki temu mogą służyć nie tylko osłanianiu przestrzeni okna, ale również tworzyć ścianki działowe np. w gabinetach lekarskich.

Wertikale – osłona przed słońcem i estetyka

Verticale nie tylko osłonią przed słońcem. Zapewnią też ładny i estetyczny wygląd całego wnętrza.

Ogromnym plusem wertikali jest to, że mogą osłonić przestrzeń od sufitu do podłogi. Pomieszczenia biurowe bardzo często mieszczą się w przeszklonych budynkach gdzie tafla szkła tworzy ścianę i dlatego wertikale okienne są idealnym rozwiązaniem. Pionowe pasy tkaniny produkowane są w dwóch szerokościach – 127mm i 89mm dzięki czemu bardzo ładnie komponują się z przestronnymi pomieszczeniami typu open space, salami konferencyjnymi czy gabinetami.

Tkaninę można ustawić pod dowolnym kątem regulując ilość wpadającego do środka ciepła słonecznego. Materiał można też całkowicie zsunąć i odsłonić okna. Co ważne elastyczna i dobrze dociążona na dole tkanina umożliwia uchylenie okien przy zasuniętej żaluzji. Lekkie powiewy wiatru jej nie zaszkodzą.

Składanie zamówienia

Wertikale cena – cena pojawia się podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym. Zależy od wymiaru zamawianego produktu. Verticale na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ taki sposób składania zamówienia pozwala dopasować żaluzję do konkretnego wnętrza. Wertikale okienne można łączyć w moduły i w ten sposób osłonić przed słońcem dużą przestrzeń.

Kolorystykę także wybiera się podczas składania zamówienia. Powinna być dopasowana do całości wystroju wnętrz biurowych. Warto jednak pamiętać, że tkaniny jaśniejsze dają poczucie większej przestrzeni i powiększają optycznie wnętrza. Ponadto nie zaciemniają pomieszczeń co może być istotne przy pracy biurowej.

Blog