Moskitiery ochronią dom przed nieproszonymi gośćmi

Moskitiery ochronią dom przed nieproszonymi gośćmi 

Montaż moskitiery przede wszystkim zapewnia skuteczną ochronę domu przed nieproszonymi owadami. W sezonie wiosennym i letnim potrafią być one prawdziwą zmorą. Za oknem pogoda, pachnie latem, otwieramy okna i... spędzamy pół nocy czatując z kapciem lub gazetą na bzyczącego potwora. Oczywiście moskitiera kojarzy się głównie z ochroną przed komarami czy muchami ale trzeba też pamiętać o osach i pszczołach, których użądlenia mogą być niebezpieczne.

Podejmując decyzję o zakupie moskitier dobrze jest wybrać produkt dobrej jakości, przygotowany na wymiar. Poza oczywistymi plusami w postaci trwałości i estetyki jego wykonania oraz dostępnych, różnych sposobach montażu i szerokiej gamy kolorów, głównie trzeba mieć na względzie odpowiednie dopasowanie. Dopasowanie odpowiedniego wymiaru moskitiery jest niezbędne z uwagi na różną wielkość okien, odmienne szerokości profili i grubości okiennych ram; nawet 2mm różnicy sprawią, że moskitiera nie będzie szczelna.

Warto pamiętać o tym, że moskitiery spełniają również funkcje tzw. „drzwi sztormowych" – gęsta siatka, z której są zbudowane blokuje silniejsze podmuchy wiatru.

Utrzymanie moskitier w czystości nie jest skomplikowane, wystarczy ciepła woda, gąbka i delikatny środek czyszczący np. płatki mydlane. Po zdemontowaniu (wszystkie nasze systemy moskitier można łatwo montować/demontować) oczyszczamy moskitierę, spłukujemy wodą i zostawiamy aż wyschnie.

Blog