Markizy i pergole – sposób na cień

Jak skutecznie zacienić taras lub ogród nie psując przy tym ich estetycznego wyglądu? Letnie upały często uniemożliwiają swobodne korzystanie z tarasu czy ogrodu. Kiedy nie można schronić się w cieniu gorąco potrafi naprawdę dokuczyć. Dlatego warto zadbać o rozwiązanie tego problemu. I zrobić to skutecznie i estetycznie.

Markiza lub pergola pozwoli stworzyć cień nad tarasem lub w dowolnym miejscu w ogrodzie. Oba te produkty w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Klienci doceniają ich estetykę oraz to, że mogą dzięki nim skutecznie osłonić wybraną przestrzeń przed słońcem

Pergole

W ofercie sklepu Knall mamy dwa rodzaje pergoli – przyścienne lub wolnostojące. Pergola przyścienna osłania taras natomiast wolnostojąca może stanąć w dowolnym miejscu ogrodu lub na tarasie. Można zamówić ją na podany wymiar i łączyć modułowo (na stronie podany jest maksymalny wymiar jednego modułu). Pergole przyścienną i wolnostojącą można również zamówić na wskazany wymiar. W kategorii „Pergole” są dostępne produkty gotowe w trzech wymiarach, które podane są w opisie produktu.

Zadaszenie pergoli tworzy materiał lub specjalne pióra (lamele). Można wygodnie sterować nimi automatycznie. W pergolach wolnostojących jest możliwość zainstalowania osłon bocznych żeby ochronić się przed wiatrem lub lekkim i krótkotrwałym deszczem. Trzeba pamiętać, że nie są to osłony całkowicie wodoodporne. Zadaniem pergoli jest przede wszystkim osłona przed słońcem i tworzenie zacienionej przestrzeni na tarasie lub w ogrodzie.  Miejsca, w którym można odetchnąć od upału. Wszystkie rodzaje pergoli mają zainstalowane oświetlenie LED więc nie trzeba zastanawiać się nad instalacją oświetlenia.

Kolorystyka pergoli produkowanych na wymiar obejmuje paletę RAL, natomiast produkty gotowe są w kolorze antracytowym. Przed zamontowaniem pergoli wymagane może być odpowiednie przygotowanie podłoża, należy to sprawdzić. Dlatego też warto zastanowić się nad zleceniem montażu profesjonalnej firmie.

 

Markizy

Markiza zacienia przestrzeń dzięki rozsuwanej płachcie tkaniny. Służy do osłony tarasu (markiza tarasowa) lub balkonu (markiza balkonowa). Tkanina markizy może być gładka lub ozdobiona pasami; kolory do wyboru przy składaniu zamówienia. W ofercie dostępne są grubsze materiały wodoodporne. Montażu można dokonać samodzielnie jednak przy większych rozmiarach markiz, są one produkowane na podany wymiar, można zastanowić się nad zatrudnieniem ekipy montażowej z uwagi na ciężar markizy.

Materiałem markizy można sterować ręcznie lub elektrycznie, wysuwając go na dowolny zasięg. Zacieniamy większą lub mniejszą powierzchnię w zależności od potrzeb i pogody. Przy składaniu zamówienia można skorzystać z opcji zainstalowania czujników słonecznych oraz wiatrowych. Czujniki słoneczne uruchomią rozsunięcie tkaniny w czasie intensywnego słońca więc przestrzeń tarasu/balkonu nie zdąży się nagrzać, a dodatkowo osłoniętę także drzwi tarasowe/balkonowo i automatycznie chłodniej będzie wewnątrz domu. Z kolei dzięki czujnikom wiatrowych tkanina zostanie automatycznie schowana przed podmuchami wiatru, które mogłyby uszkodzić markizę. Biorąc pod uwagę gwałtowne zmiany pogody latem jest to bardzo przydatna funkcja.

Montaż markizy czy pergoli może uprzyjemnić lato. Kiedy na zewnątrz panuje upał warto schronić się w bezpiecznym i przyjemnym cieniu.

Blog