Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe wewnętrzne z lamelami o szerokości 16 mm, 25 mm oraz 50 mm:

wybierz rodzaj

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe to klasyka w dziedzinie osłon okiennych i jeden z pierwszych ich rodzajów na rynku. Należą do grupy osłon wewnętrznych, nie można wykorzystywać ich na zewnątrz. Początkowo do wyboru był tylko jeden kolor, srebrno – szary. Potem pojawił się także biały. Żaluzje aluminiowe montowano pomiędzy szybami ze względu na podwójne szyby w ówczesnej stolarce okiennej. Miały służyć głównie zaciemnianiu pomieszczeń – nocą, aby ochronić wnętrza przed blaskiem nocnych świateł, a w ciągu dnia żeby ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń. W tamtym czasie nie brano jeszcze pod uwagę funkcji dekoracyjnych żaluzji.

Rynek osłon okiennych się rozwijał, zmieniały się także żaluzje aluminiowe. Pojawiły się na rynku jako jedne z pierwszych, ale nie należy uważać ich za przestarzałe. Wysokiej jakości materiały, z których są produkowane oraz różnorodne rozwiązania w zakresie designu sprawiają, że żaluzje okienne aluminiowe sprawdzą się i w domach prywatnych i w eleganckich pomieszczeniach biurowych.

Obecnie żaluzje aluminiowe pełnią funkcje nie tylko użytkowe, ale i estetyczne. W projektach architektonicznych pojawiły się szerokie, niestandardowe okna, które wymagają przygotowywania osłon na wymiar. Żaluzje aluminiowe cechuje uniwersalność rozwiązań, która w łatwy sposób pozwala dopasować je do projektu wystroju wnętrz. Produkowane są z nowoczesnych, wysokiej jakości materiałów, wprowadza się co raz to nowe projekty związane z designem oraz unowocześnia sposoby sterowania. Dzięki temu żaluzje aluminiowe wciąż należą do najchętniej kupowanych osłon wewnętrznych w Polsce.

Żaluzje aluminiowe – funkcjonalność

Osłony okienne pełnią dwie ważne funkcje: mają skutecznie osłaniać wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz być estetycznym uzupełnieniem wystroju domu/mieszkania.

Na funkcjonalność żaluzji aluminiowych składa się kilka elementów:
Lamele. Lamele to poziome podłużne listwy, z których zbudowana jest żaluzja. Sterując mechanizmem żaluzji ustawiamy je pod odpowiednim kątem, tak aby regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Możemy również podnieść lamele i pozostawić odsłoniętą całą powierzchnię szyby. Jednak w żaluzjach najistotniejsza pod kątem funkcjonalności jest możliwość regulowania nachylenia listew. W ten sposób w najcieplejszej porze dnia okna są całkowicie zasłonięte, a w miarę upływu czasu i zmian w kącie padania światła można zmieniać położenie listew. Zacienienie pomieszczeń wpływa nie tylko na to, że nie odczuwamy dyskomfortu związanego z rażeniem przez promienie słońca, ale także na utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnie chłodnej temperatury podczas upałów. Regulacja nachylenia lameli pozwala na korzystanie ze światła dziennego bez konieczności odsłaniania okien, a tym samym nagrzewania mieszkania.
W ofercie żaluzji aluminiowych można wybrać lamele w trzech szerokościach: 16mm, 25mm lub 50mm. O wyborze szerokości lameli głównie decyduje wielkość okna. Przyjmuje się, że żaluzje o listwach węższych tj. 16mm i 25mm są odpowiedniejsze przy oknach o mniejszych rozmiarach; ładnie wpasowują się w mniejszą powierzchnię i nie sprawiają wrażenia „za dużych". Natomiast żaluzje szersze - 50mm sprawdzają się przy okach większych. Nie tylko będą się ładnie komponowały z oknami, ale także łatwiej będzie nimi sterować.
Montaż. Montaż żaluzji aluminiowych jest bardzo prosty; można je umieszczać na ramie okna, we wnęce okiennej, na ścianie lub suficie. Na sposób montażu ma wpływ wielkość osłony np. mniejsze można umieszczać na ramie okna, z kolei większe należy zamontować do ściany lub sufitu. Montaż bezinwazyjny jest możliwy przy żaluzjach aluminiowych z szerokością lameli 16mm i 25mm (bez kasety).
Sterowanie. Żaluzje aluminiowe mogą być sterowane ręcznie przy pomocy mechanizmu umieszczonego z prawej lub lewej strony (wyboru dokonuje się przy składaniu zamówienia) lub elektrycznie przy pomocy pilota.
Czyszczenie. Żaluzje aluminiowe czyści się trzema różnymi sposobami: specjalną szczotką, która dokładnie wymiecie kurz z pomiędzy lameli; przemywając listewki wilgotną szmatką zanurzaną w wodzie z delikatnym detergentem; co jakiś czas zdejmując osłony i myjąc je w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Żaluzje aluminioweŻaluzje aluminiowe – estetyka

Żaluzje aluminiowe to nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. Rozbudowana oferta pozwala bez problemu dopasować je do wystroju wnętrza, jego charakteru i kolorystyki.

Kolorystyka żaluzji aluminiowych jest najbardziej rozbudowana wśród wszystkich rodzajów osłon, a w palecie pojawiają się co raz to nowe barwy. Nie ma więc problemu z dopasowaniem ich do koloru stolarki okiennej, ścian czy mebli. Rozbudowana paleta barw daje nie tylko możliwość wkomponowania ich w wystrój, ale także dopasowania do funkcji pomieszczeń: w pokojach dziennych czy kuchni możemy zastosować kolorystykę jaśniejszą, a np. w sypialniach barwy ciemniejsze, dające lepsze zaciemnienie. Paleta rozciąga się od koloru białego, przez kolory pastelowe, stonowane, a dalej bardziej intensywne, aż po kolor czarny.

Poza rozbudowaną kolorystyką przy wyborze żaluzji aluminiowych decydujemy też o rodzaju lameli. Tu do wyboru są listwy: klasyczne, drewnopodobne lub perforowane. Do osłon drewnopodobnych, w których lamele projektowane są w kolorystyce drewna, dobrać można drewniane elementy wyposażenia – maskownicę rynny górnej oraz pokrętło obracania. Jeśli chodzi o żaluzje perforowane to ich elementem charakterystycznym są malutkie dziurki w listwach; to sprawia, że wyglądają bardzo oryginalnie i nowocześnie. Dziurki wpływają także na to, że w pomieszczeniach z zamkniętymi żaluzjami nie jest całkowicie ciemno. Światło słoneczne przechodzi przez otwory i delikatnie się rozprasza. Perforacja w listwach żaluzji ma znaczenie jeśli często przebywamy w domu w ciągu dnia np. pracując przy komputerze. Z uwagi na zdolność do rozpraszania światła żaluzje perforowane sprawdzą się także w pomieszczeniach biurowych. Ten rodzaj żaluzji uważany jest za jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie osłon wewnętrznych.

Przy składaniu zamówienia należy zwrócić uwagę jakie szerokości lameli i w jakiej gamie kolorystycznej są dostępne w różnych typach żaluzji – klasycznych, perforowanych i drewnopodobnych.

Żaluzje aluminiowe – oferta

Sklep internetowy Knall oferuje wszystkie rodzaje żaluzji aluminiowych: klasyczne, drewnopodobne i perforowane w rozbudowanej gamie kolorystycznej, z różnymi rodzajami montażu i sterowania.

Wszystkie osłony produkowane są na wymiar. Cennik widoczny jest w trakcie składania zamówienia, a cena całego zamówienia uzależniona jest od rodzaju materiału z jakiego wykonane są lamele, rodzaju sterowania oraz od wielkości żaluzji.

Grupy ofertowe:

  • Grupa standard. Rozbudowana oferta kolorystyczna; trzy szerokości lameli: 16mm, 25mm i 50mm.
  • Grupa specjal. Lamele o wzbogaconym wzornictwie; jedna szerokość lameli: 25mm.
  • Grupa drewnopodobne. Kolorystyka w gamie drewnopodobnej, z elementami wykończeniowymi wykonanymi z drewna; dwie szerokości lameli: 25mm i 50mm.
  • Grupa perforowane. Ograniczona oferta kolorystyczna; dwie szerokości lameli: 25mm i 50mm.


Polecamy