Rolety materiałowe – funkcjonalne i dekoracyjne

Rolety materiałowe to wciąż jedna z najbardziej popularnych kategorii. Bogata paleta barw, faktur materiałów i tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła – to sprawia że wciąż są na topie.

Roleta nie tylko chroni pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, ma być również elementem dekoracyjnym, przysłowiową „kropką nad i" naszego wnętrza; jego dopełnieniem. Tu właśnie świetnie sprawdzą się rolety materiałowe.

 

Wybierzcie sami

Rolety dobieramy do wnętrzna po katem ich kolorystyki – to jedno. Druga rzecz, równie istotna, do ich dobór pod względem przepuszczalności światła; w zależności od funkcji pomieszczenia, w którym mają się znaleźć.

Tu mamy do wyboru trzy grupy tkanin od transparentnych, przez częściowo przepuszczające światło, aż po całkowicie blokujące promienie słoneczne (dzięki podgumowaniu). Te ostatnie świetnie sprawdzą się np. w sypialni, szczególnie jeśli mieszkamy w centrum miasta i nawet nocą w pomieszczeniu jest jasno. Tkaniny transparentne natomiast są dobrym pomysłem na przysłonięcie okien kuchennych – w kuchni jest jasno, ale słonce nie razi w oczy. Jeśli już jesteśmy w kuchni to warto wspomnieć, że dodatkową zaletą rolet materiałowych jest to, że w bardzo ograniczony sposób wchłaniają zapachy.

 

Montaż? Łatwizna! 

Niewątpliwą zaletą rolet materiałowych jest łatwy sposób ich montażu. Możemy je umieścić bezpośrednio na okiennej ramie (bez kasety), przymocować do ściany/sufitu (półkaseta) lub wybrać model z elegancką mikro kasetą. We wszystkich opcjach rozwijamy/zwijamy rolety przy pomocy koralikowego łańcuszka.

 

* Ponadto materiał, z którego powstają rolety jest impregnowany i antystatyczny. Dzięki temu nie trzeba się martwic o ich szybkie zabrudzenie.

Tkaniny Materiałowe Tkaniny Materiałowe Tkaniny Materiałowe

Blog