Osłony okienne zewnętrzne – nietypowa ochrona

Osłony okienne zewnętrzne są dość nietypową ochroną okien i wnętrz. Przede wszystkim dlatego, że oprócz ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem pełnią wiele innych, bardzo różnych funkcji. Funkcje te związane są z bezpieczeństwem całego budynku.

Zacznijmy od ochrony przed słońcem i nagrzewaniem. Rolety zewnętrzne uważa się tu za najbardziej skuteczne, skuteczniejsze od wewnętrznych. Wynika to ze sposobu ich montażu. Ponieważ umieszcza się je na zewnątrz to pancerz rolety znajduje się przed szybą okienną. W ten sposób promienie słoneczne nie stykają się z nią, a jak wiadomo to okna odpowiadają za nagrzewanie pomieszczeń. W środku panuje przyjemna temperatura nawet podczas najbardziej upalnych dni. Ta funkcja rolet zewnętrznych może mieć szczególne znaczenie przy oknach poddasza użytkowego. Na poddaszu jest zwykle najbardziej gorąco. Nagrzewają się nie tylko okna, ale także cały dach. Trzeba zatem starannie zaplanować osłonę okien poddasza żeby jak najskuteczniej osłonić wnętrza przed nagrzaniem. Tym bardziej, że poddasze to dość specyficzna przestrzeń, często przeznaczona na pomieszczenia typu sypialnia, pokój dziecięcy, łazienka gospodarzy. Powinna panować tam odpowiednia temperatura, w przeciwnym razie trudno mówić o nocnym odpoczynku podczas upalnych miesięcy. A temperatury latem rosną każdego roku. Jedynym minusem rolet zewnętrznych jest to, że po opuszczeniu ich pancerz praktycznie całkowicie zaciemnia wnętrze. Trzeba o tym pamiętać decydując się na ich montaż.

A co z pozostałymi funkcjami? Poniżej najważniejsze z nich:

  • Ochrona szyb. Pancerz rolet nie tylko chroni szyby przed nagrzaniem. Chroni je także przed uszkodzeniami. Pogoda w Polsce wyraźnie się zmienia. Latem mamy coraz częściej do czynienia z gwałtownymi opadami, także gradu, który łatwo może zniszczyć szyby. Zasunięta roleta zewnętrzna skutecznie temu zapobiegnie.
  • Ochrona przed włamaniem. Osłona zewnętrzna zabezpiecza dom przed próbami włamania. Wysokiej jakości materiał osłony oraz zaawansowana technologicznie konstrukcja może skutecznie chronić wnętrze domu przed złodziejami.
  • Ochrona przed hałasem. Pancerz rolety po opuszczeniu wycisza wnętrze domu. Jest w nim nie tylko bezpieczniej, ale także ciszej. Warto o tym pomyśleć; szczególnie jeśli dom stoi bliżej centrum miasta lub przy bardziej ruchliwej ulicy.
  • Ochrona przed utratą ciepła (energooszczędność). Latem pancerz rolety chroni przed nagrzewaniem. Zimą natomiast zatrzymuje ciepło w środku. Najwięcej ciepła nie tylko dostaje się do wnętrza, ale także ucieka przez szyby. Dlatego ten typ rolet bardzo dobrze sprawdzi się w domach energooszczędnych.

Osłony zewnętrzne w sklepie internetowym Knall
Zacznijmy od tego, że montaż rolet zewnętrznych oferowanych w sklepie Knall nie musi być planowany na etapie projektu budynku. Nasze systemy adaptacyjne pozwalają na zamontowanie tego typu osłony w budynku już gotowym.

Kolejne istotne kwestie związane są z estetyką, w tym wypadku całego budynku. Tutaj uwagę należy zwrócić na to, że wszystko przygotowywane jest na wymiar, który podaje Klient. Nie ma zatem możliwości, aby roleta nie wpasowała się w całość. Ponadto do dyspozycji kupujących jest paleta kolorystyczna, która została tak skomponowana, aby można było swobodnie dobrać kolor rolet do koloru budynku. Ponieważ osłaniają one okna z zewnątrz muszą ładnie i estetycznie komponować się z całością elewacji.

Blog