Żaluzje plisowane – oryginalny pomysł na osłonę okna

Rolety plisowane to nowoczesny pomysł na przesłanianie okien. Wyróżniają się głównie dwoma zaletami: możliwością ustawienia plis w dowolnej części okna – górnej, dolnej, środkowej oraz wszechstronnością i łatwością montażu – okna o nietypowych kształtach np. łuki, duże przestrzenie okienne, okna dachowe, ogrody zimowe itp.

Zalety te świetnie wpisują się w modę na duże przeszklenia w mieszkaniach czy domach; zapewniamy sobie prywatność przy jednoczesnym ładnym doświetleniu pomieszczeń.

Żaluzje plisowane – na co zwrócić uwagę 

Zalety rolet plisowanych już znamy – wszechstronność i nowoczesność, łatwość montażu, szerokie możliwości aranżacyjne. Dokonując wyboru trzeba też jednak pamiętać o pewnych istotnych kwestiach, które może nie są typowymi wadami, ale trzeba brać je pod uwagę przed ostateczną decyzją o zakupie.

Wymienia się tu cenę, żaluzje plisowane są droższe od klasycznych rozwiązań, oraz konieczność posiadania pewnej wprawy kiedy chcemy je wyprać – robimy to przy użyciu wody i delikatnego detergentu. Natomiast standardowe dbanie o utrzymanie żaluzji plisowanych w czystości nie jest wcale trudne; można je przecierać wilgotną szmatką i to całkowicie wystarcza, aby ich wygląd pozostawał estetyczny i gustowny, szczególnie, że mamy do dyspozycji materiały antystatyczne, które zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń na materiale żaluzji.

Blog