Rolety dzień noc

Rolety dzień noc na wymiar z tkaniną typu Zebra przepuszczającą oraz 100% zaciemniające dostępne w wersji bez kasety oraz w kasecie:

wybierz rodzaj

Rolety dzień noc

Charakterystyka rolet dzień noc

Rolety okienne dzień noc na wymiar to jeden z najnowocześniejszych rodzajów osłon okiennych wewnętrznych. Charakteryzuje je zarówno skuteczność w chronieniu wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i wysoką estetyką, która sprawia, że stają się wyjątkową dekoracją okien i zarazem pomieszczeń. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę w roletach dzień noc na wymiar jest ich wyjątkowy wygląd. Składają się z dwóch warstw materiału: jednej przeźroczystej, a drugiej kryjącej. Ułożona w ten sposób tkanina tworzy naprzemiennie układające się pasy. Dlatego rolety okienne dzień noc bywają także nazywane zebrą lub duo.

Naprzemienne ułożenie materiałów przekłada się również na funkcjonalność. W praktyce użytkowania można dowolnie regulować pozycję tkaniny; oznacza to ustawienie jej tylko w pozycji przeźroczystej, tylko zaciemniającej lub w dowolnym stopniu nałożenia na siebie. W ten sposób regulujemy stopień zacienienia wnętrz. W dni pochmurne lub wieczorem wnętrza są osłonięte warstwą delikatniejszą i cały czas chronione przed widokiem z zewnątrz. Z kolei podczas upałów (np. kiedy wychodzimy z domu) dom/mieszkanie są całkowicie zaciemnione poprzez ustawienie pasów tylko w pozycji nieprzeźroczystej. W ten sposób po powrocie w domu zastajemy miły chłód. Ta funkcja sprawdza się też bardzo dobrze w nocy, szczególnie jeśli mieszkanie znajduje się w centrum miasta i jest narażone na intensywne, sztuczne światło instalacji miejskich. Z kolei możliwość ustawiania pasów materiału naprzemiennie przekłada się na regulację stopnia i kąta wpadania promieni słonecznych, bez konieczności podnoszenia rolety i odsłaniania szyby. Im więcej odsłoniętej części przeźroczystej, tym więcej naturalnego światła wpada do wnętrz. To bardzo przydatna funkcja biorąc pod uwagę zmienne takie jak strona świata, na którą wychodzi okno pokoju oraz porę dnia, która wpływa na intensywność słońca.

Cechy rolet dzień noc

Rolety okienne dzień noc sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, będą funkcjonalne w kuchni i w salonie lub w większej przestrzeni w przypadku połączenia kuchni i salonu, są odpowiednie także na duże okna. Można je wykorzystać również w sypialni, w pokoju dziecięcym lub w łazience. Wszechstronność rolet dzień i noc jest o tyle istotna, że w całym domu można wykorzystać jeden rodzaj osłon. Projekt wystroju wnętrz jest dzięki temu spójny i harmonijny.

Oferta sklepu internetowego Knall jest tak rozbudowana, aby rolety dzień noc można było dopasować do wystroju wnętrz, do funkcji wnętrz oraz do rozmiarów wnętrz, a co za tym idzie rozmiarów okien, które się w nich znajdują.

Kolorystyka

  • Projekt tego rodzaju osłon, który pozwala na regulowanie ułożenia pasów materiału w różnym stopniu nakładania się na siebie, sprawia, że z powodzeniem zastępują one tradycyjne firany oraz zasłony. Tkanina przeźroczysta pełni funkcję delikatnej firany, a tkanina kryjąca zasłony. Jednocześnie zaleta rolet w postaci idealnego wpasowania się w ramę okienną powoduje, że nawet mniejsze pomieszczenia nie zostaną przytłoczone ciężkimi materiałami i karniszami. Rolety dzień noc dostępne są w rozbudowanej palecie, barw dzięki czemu nie ma problemu z tym jaki kolor wybrać, żeby dopasować osłonę do projektu kolorystycznego wnętrz. Kolorystyka zaczyna się od barw jasnych: białych, beżowych, czy jasno szarych i rozciąga do ciemnych: szarych, granatowych, brązowych, czarnych. Obejmuje też kolory intensywne np. grafitowe, fioletowe, turkusowe, niebieskie, zielone. Sklep internetowy Knall oferuje tu kilka rodzajów tkanin, różniących się wagą i ilością dostępnych kolorów. Oferta kolorystyczna jest też ważna, z uwagi na różne kolory ram okiennych – łatwo będzie je dobrać do ram jasnych i ciemnych np. drewnianych o różnych odcieniach koloru brązowego.

Rolety dzień nocGrupy tkanin:
STANDARD. Tkanina "Secret" waga 131g/m2, 2 kolory. (biały, beżowy)
PREMIUM. Tkanina "Secret" waga 131g/m2, 11 kolorów. Tkanina "Impress" waga 110g/m2, 16 kolorów. Tkanina "Magic" waga 80g-115g/m2, 9 kolorów. (biały, beżowy, brązowy, czarny, czerwony, niebieski, fioletowy, różowy, szary, zielony, żółty) 
EXCLUSIVE. Tkanina "Magic" waga 167g/m2, 11 kolorów. Tkanina "Imagine" waga 115g/m2, 7 kolorów. Tkanina "Elegance" waga 113g/m2, 11 kolorów. (biały, beżowy, brązowy, czarny, czerwony, szary)
BLACK-OUT. Tkanina "Energy" waga 205g/m2, 6 kolorów. (beżowy, brązowy, czarny, szary)
WYPRZEDAŻ. Okresowo pojawiająca się wyprzedaż, można w niej znaleźć końcówki kolekcji lub wyselekcjonowane tkaniny w specjalnej cenie.

Funkcje wnętrz

  • Oferta w zakresie rolet okiennych dzień i noc jest tak zbudowana, aby można je było dostosowywać także do funkcji pomieszczeń, pojawiają się tutaj też kwestie związane z tym, jaki kolor rolet wybrać. I tak w kuchni, czy w salonie można zastosować kolory jaśniejsze (biel, jasna szarość, beż), w ten sposób nawet jeśli materiał rolety zostanie ustawiony w pozycji nieprzeźroczystej, to pomieszczenia w ciągu dnia nie są całkowicie zacienione i można z nich komfortowo korzystać. To samo dotyczy łazienki. Z kolei w sypialni możemy wykorzystać barwy ciemniejsze, które zaciemnią pomieszczenie nocą, kiedy odpoczynek mogą zakłócać intensywne i sztuczne światła miejskie. W ofercie sklepu internetowego jest też grupa tkanin BLACK OUT, które są podgumowane i mają w ten sposób zdolność do zaciemniania w 99%. W ten sposób również w sypialni można zastosować osłony jasne. W pokojach dziecięcych, które często bywają bardziej kolorowe, można stosować barwy bardziej intensywne i ciemniejsze. Tutaj też należy zwrócić uwagę na, wynikającą z ciemniejszych kolorów, funkcjonalność np. zacienienie podczas drzemki w ciągu dnia, ważnej szczególnie dla dzieci młodszych. Jeśli natomiast kolor rolet w całym domu ma być identyczny i utrzymany w tonacji jasnej, to tkaniny z grupy BLACK OUT pomogą zaciemnić wnętrza wybranych pomieszczeń.

Rozmiary okien

  • Rolety dzień noc produkowane są w trzech rodzajach: w kasecie, bez kasety oraz w półkasecie - wolnowiszące. Rolety w półkasecie są polecane szczególnie przy dużych oknach. Rolety w kasecie i bez kasety z kolei mają zastosowanie w różnych rozmiarach okien: standardowych, mniejszych np. w łazience oraz do drzwi balkonowych. W naszym sklepie internetowym rolety przygotowywane są na indywidualnie podany wymiar nie ma więc problemu z dostosowaniem ich do okien o różnych i nietypowych rozmiarach.

Rodzaje rolet dzień noc

Sposób montażu uzależniony jest od rodzaju rolety:

Roleta dzień noc w kasecie

– przyklejana bezpośrednio na ramę okienną. Boczne prowadnice trzymają materiał i nie pozwalają odstawiać tkaninie od powierzchni okna.

Roleta dzień noc wolnowisząca

(półkaseta) – montowana na ścianie lub suficie, w szczególnych przypadkach, przy pomocy wytrzymałych uchwytów, można montować je do ram okiennych.

Roleta dzień noc bez kasety MINI

(miniroleta) – montowana bezpośrednio na ramie okiennej, przy pomocy mocnej taśmy lub bezinwazyjnych haczyków; wyposażona w żyłkę prowadzącą utrzymującą materiał blisko szyby.

Cena rolet okiennych dzień noc uzależniona jest od ich rodzaju, rodzaju tkaniny i rozmiaru. Z uwagi na to, że rolety produkowane są na zamówienie, rozmiar podawany jest indywidualnie przy każdym zamówieniu np. 130x140, 90x150, 150x150. Rodzaj i tkanina również oznaczane są indywidualnie.

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć 
Pomiarów rolet dzień noc dokonuje się samodzielnie, a następnie podaje się je w odpowiednich rubrykach przy składaniu zamówienia. W celu dokonania właściwego pomiaru należy wejść w zakładkę pomiarowanie, gdzie umieszczone są szczegółowe instrukcje.

Jak dobrać kolor
Kolorystyka rolet dzień noc jest rozbudowana i można bez problemu dopasować kolor odpowiedni do wystroju wnętrza. Przy wnętrzach mniejszych zaleca się stosowanie jasnych barw, które nie pomniejszą optycznie pomieszczenia. Jasne kolory sprawdzą się też w salonie czy kuchni; pomieszczenia pozostaną doświetlone pomimo opuszczonej rolety.

Jak montować
Montaż rolet dzień noc jest prosty i można dokonać go samodzielnie. Odpowiednie instrukcje znajdują się tutaj instrukcje montażu.

Jak czyścić
Czyszczenie rolet dzień noc polega na regularnym przecieraniu materiału suchą szmatką lub specjalną miotełką do kurzu. Od czasu do czasu można też delikatnie wytrzeć całość lekko wilgotną szmatką i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.


Polecamy