Rolety rzymskie

Rolety rzymskie materiałowe w systemie z usztywnieniem poziomym ( szpros ) lub bez usztywnienia:

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie Knall doskonale pasują do każdego stylu wnętrza. Świetnie wyglądają w połączeniu z tradycyjnymi zasłonami oraz jako samodzielna dekoracja. W zależności od materiału użytego do ich produkcji, spełniają one rolę firan lub zasłon. Nadają wnętrzu elegancji i nietuzinkowego wyglądu i bez względu na to czy są w pozycji rozwiniętej czy zsuniętej prezentują się oryginalnie.

Czyszczenie rolet rzymskich nie sprawia większych trudności, gdyż wystarczy odpiąć tkaninę, która umieszczona jest na specjalnych rzepach, wyczyścić i zawiesić ponownie bez trudu.

Rolety rzymskie Knall to solidne i estetycznie wykonane produkty składające się z profilu przedniego z rzepem oraz profilu nośnego. Całość zaopatrzona jest w specjalny mechanizm z łańcuszkiem, dzięki któremu sterowanie roletami odbywa się bez najmniejszych trudności.

Rolety rzymskie – wyjątkowa osłona okna
Rolety rzymskie uważane są za wyjątkową osłonę okna. Głównie dlatego, że łączą w sobie najlepsze cechy klasycznych rolet oraz tradycyjnych firan/zasłon. Mamy tu sposób montażu i mechanizm sterowania właściwy dla rolet połączony z naturalnymi materiałami wykorzystywanymi w firanach/zasłonach.

Coraz więcej osób rezygnuje z firan/zasłon uważając je za zbyt ciężkie i przez to dominujące we wnętrzu i wybiera osłonę w postaci rolet. Dlatego rynek osłon okiennych zmienia się bardzo dynamicznie; projektanci chcą tworzyć coraz lepsze i coraz bardziej funkcjonalne produkty. Do tego dochodzi sprawa wystroju wnętrza, a więc estetyki osłony i jej zgrania z projektem całego pomieszczenia. Rolety rzymskie wyróżnia umiejętność wkomponowania się we wnętrza urządzone zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym stylu, są przy tym także bardzo funkcjonalne.

Zalety rolet rzymskich
Z pewnością ich podstawową zaletą jest połączenie cech rolet i firan/zasłon. W praktyce oznacza to:

  • Zalety powiązane z klasycznymi roletami. Tu przede wszystkim należy pamiętać o sposobie montażu: do ramy okiennej, ściany lub sufitu. Osłonięte jest więc samo okno bez niepotrzebnego zajęcia dodatkowej powierzchni wokół, co ma miejsce kiedy mamy do czynienia z tradycyjnymi firanami/zasłonami. Dzięki temu nasze wnętrza są bardziej przestronne, a osłona ładnie komponuje się z całością wystroju bez jego niepotrzebnego „przytłaczania" swoim rozmiarem. Będzie to miało szczególne znaczenie przy dużych przeszkleniach. Mechanizm opuszczania/podnoszenia materiału jest łańcuszkowy; bez problemu ustawimy materiał w odpowiednim miejscu szyby w zależności od pory dnia (stopień nasłonecznienia) i potrzeb. Ponadto tkaninę rolety rzymskiej bardzo łatwo utrzymać w czystości - przymocowana jest to górnej szyny za pomocą taśmy z rzepem. Szybko i z łatwością zdejmiemy i upierzemy materiał. Trzeba tylko pamiętać żeby użyć do tego letniej wody i delikatnego detergentu.

  • Zalety powiązane z tradycyjnymi firanami/zasłonami. Tu z kolei należy zwrócić uwagę na to, że rolety rzymskie wykonane są z miękkich, naturalnych tkanin – od lekkich i przeźroczystych (w stylu firan) po cięższe i nieprzepuszczające światła (w stylu zasłon). Mamy tu zatem doskonały kompromis dla osób, które nie chcą klasycznych rolet, a z kolei firany/zasłony są dla nich zbyt przestarzałe i przytłaczające wnętrza. Różnorodność tkanin wykorzystywanych do produkcji rolet rzymskich pozwala dostosować je do wystroju i funkcji pomieszczenia. Bogata kolorystyka sprawi, że świetnie dopasują się do barw wnętrza, a rodzaj tkaniny z kolei przełoży się na stopień osłonięcia wnętrza przed słońcem. I tak w pokoju dziennym czy kuchni, gdzie chcemy mieć więcej światła (nawet przy opuszczonym materiale rolety) zastosujemy tkaninę lżejszą; z kolei np. w sypialni wykorzystamy materiał masywny, nieprzepuszczający światła. Układanie firan i zasłon to koszmarny sen niejednej osoby - mechanizm rolety rzymskiej podczas zwijania osłony sam układa tkaninę w estetyczne fałdy. Przy cięższych materiałach stosuje się specjalne listwy usztywniające, które podtrzymują tkaninę kiedy jest zwinięta i rozwinięta, dzięki temu materiał nie opadnie i będzie ładnie się wpasowywał w przestrzeń okna

  


Polecamy