Plisy

Plisy umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny zarówno od dołu jak i od góry. Żaluzje plisowane pasują do wszystkich okien:

wybierz rodzaj

Żaluzje plisowane
Plisy okienne to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w grupie osłon okiennych. Wyróżniają się oryginalnym wyglądem i skutecznie chronią wnętrza przed słońcem oraz nadmiernym nagrzewaniem. Przestrzeń okienna to jeden z kluczowych elementów wystroju wnętrza, z uwagi na ilość miejsca zajmowanego w pomieszczeniu. Plisy okienne to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i nowoczesne. Materiał żaluzji umieszczony jest pomiędzy dwoma szynami i układa się w charakterystyczne plisy. Wyjątkowość polega tu na tym, że osłonę można umieścić w dowolnej części okna – przesunąć na samą górę lub dół, zakryć tylko środkową część lub całe okno. W ten sposób nie tylko chronimy wnętrze przed słońcem, ale także dopasowujemy pozycję żaluzji do kąta padania światła poprzez przesuwanie jej dowolnie po całej powierzchni szyby. Przy żaluzjach plisowanych można wybrać różnego rodzaju tkaniny - od transparentnych po całkowicie zaciemniające. Dzięki temu osłona jest nie tylko skuteczna, ale również dopasowana do funkcji pomieszczenia. W kuchni lub pokoju dziennym sprawdzą się tkaniny jaśniejsze – rozproszą światło i nie zaciemią pomieszczenia dzięki czemu przestrzeń będzie pełna naturalnego światła bez efektu nagrzania wnętrza. Z kolei w sypialniach czy pokojach dziecięcych można zastosować materiały ciemniejsze i/lub zaciemniające. We wnętrzach będzie można swobodnie wypocząć; w ciągu dnia i nocą w centrum miast, gdzie świecą uliczne latarnie.


Montaż i obsługa
Plisy okienne na wymiar są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Ich montaż jest bardzo prosty: bezinwazyjny (przy pomocy specjalnych uchwytów) lub poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej/ramy okna. Nie występuje tu kaseta więc sama żaluzja zajmuje mało miejsca i precyzyjnie przylega do szyby. Plisy mogą by montowane do okien o nietypowych kształtach np. owalnych, łuków, trapezowych, a także okien dachowych, ogrodów zimowych i dużych przeszkleń. Plisy uznaje się także za idealne do pokoi dziecięcych z uwagi na brak elementów typu sznurek czy łańcuszek koralikowy (obsługa) w związku z czym nie ma tu potencjalnego ryzyka np. połknięcia drobnego detalu. Żaluzje plisowane obsługujemy ręcznie, przesuwając listwy i ustawiając materiał rolety w wybranym miejscu szyby okiennej. Do wyboru jest także mechanizm elektryczny sterujący żaluzją.


Charakterystyka
Do wyboru 16 kolorów osprzętu
Do wyboru 14 grup tkanin
Możliwość ustawienia materiału żaluzji w dowolnym miejscu szyby okiennej
Zastosowanie przy oknach o nietypowych kształtach np. okrągłe
Materiał żaluzji antystatyczny, wytrzymały i odporny na zabrudzenia
Możliwość zastosowania napędu elektrycznego
Opcja montażu zarówno w pionie jak i w poziomie


Polecamy