Dekoracja okien na Wielkanoc

Powoli zbliżają się Święta Wielkanocne, najwyższy czas pomyśleć o tym w jaki sposób udekorujemy wnętrza żeby podkreślić ich atmosferę. Czas Świąt to początek coraz cieplejszej wiosny; wszystko wokół jest bardziej kolorowe, ma coraz intensywniejsze barwy. Wielkanoc 2019 wprowadza nowości do tradycyjnych kolorów ozdób, będzie jeszcze bardziej kolorowo i wesoło.

Wnętrza w czasie Świąt tętnią życiem podczas rodzinnych spotkań. Ich klimat przede wszystkim podkreśla to w jaki sposób wygląda stół, przy którym gromadzą się nasi bliscy – ale nie tylko. Nie możemy zapominać o dekoracji okien, szczególnie przy panującej modzie na ich duże przestrzenie. Ładny stół oraz dekoracje okien i ich parapetów wystarczą, aby w domu zapanował niepowtarzalny wielkanocny klimat.

Świątecznie i kolorowo
Dekorując okna na Wielkanoc stawiamy przede wszystkim na naturę. Świeże kwiaty: tulipany, żonkile, narcyzy. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym to te ozdoby mogą pojawić się także na parapetach zewnętrznych. Kwiaty mogą być cięte, umieszczone w kolorowych wazonach. Mogą być też w niewielkich doniczkach – wiele sklepów czy kwiaciarni ma w swojej ofercie kwiaty w małych doniczkach; często w kształtach wielkanocnych symboli: jajek czy zajączków. Ponadto obowiązkowa rzeżucha; można kupić ją w sklepie, ale można też samodzielnie zasadzić. Wystarczy zrobić do 4 dni przed Świętami i na parapecie stanie zielony lasek z rzeżuchy.

Jeśli już mowa o symbolach to oczywiście pojawiają się one w postaci zawieszek na okna lub stroików stawianych na parapecie. Znajdziemy w nich kolorowe jajka, żółte kurczaczki i beżowe zajączki. W stroikach często pojawiają się akcenty zielone: rzeżucha lub mech albo świeże kwiaty umieszczone na specjalnych gąbkach po to, aby nie zwiędły. Oferta stroików jest duża, można wybierać wśród różnych rozmiarów i rodzajów dekoracji. Można też przygotować taką ozdobę samodzielnie wykorzystując do tego wiklinę, gałązki czy bazie i dodając pisanki oraz figurki kurczaków i zajączków wykonane np. z papieru lub wytłoczek po jajkach.

Kolory? Oczywiście podstawa to żółć, zieleń i biel. Jednak w tym roku w świątecznych ozdobach pojawią się też nowe barwy: pastelowy róż, lawendowy fiolet, miętowa zieleń, akcenty szarości, a nawet czerni. Te elementy kolorystyczne to detale takie jak np. wstążki czy barwy pisanek.

Wszystkim naszym Klientom życzymy wesołych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Wielkanocnych. Niech pisanki będą najbardziej kolorowe, dyngus najbardziej mokry a okna najpiękniej przystrojone świątecznymi ozdobami.

Zespół Knall

Blog