Wybór osłon okiennych

Wybór osłon okiennych

Oferta osłon okiennych jest bardzo rozbudowana. Obejmuje produkty, które mogą być montowane tylko wewnątrz pomieszczeń – osłony wewnętrzne lub takie, które umieszcza się tylko po stronie zewnętrznej okna – osłony zewnętrzne. Każda z tych grup obejmuje różne modele osłon.

Grupa osłon wewnętrznych jest bardziej rozbudowana. Do wyboru są tu: żaluzje (aluminiowe, drewniane), rolety (materiałowe, dzień/noc, rzymskie, drukowane), plisy, verticale i moskitiery. Z kolei w grupie osłon zewnętrznych znajdziemy: rolety klasyczne i rolety typu screen, markizy tarasowe i osłony przeznaczone do okien dachowych. Wybór nie jest jednak tak trudny jak mogłoby się wydawać. Oferta osłon wewnętrznych została tak skomponowana, aby odpowiadała różnym potrzebom i gustom, a także stylom, w których urządzane są wnętrza. Z kolei osłony zewnętrzne są tak zaprojektowane, aby gustownie komponowały się z elewacją budynku. Wszystkie produkty cechuje bardzo wysoka jakość osprzętu i materiałów i co najważniejsze w sklepie internetowym Knall wszystkie przygotowywane są na wymiar.

Wybór osłon okiennych – najczęstsze pytania

Wybór osłon nie musi być trudny. Poniżej krótka lista kwestii, które najczęściej mogą pojawiać się przy podejmowaniu decyzji.

  • Funkcjonalność. Najważniejsza funkcja osłon okiennych to skuteczna osłona wnętrz przed nasłonecznieniem, a co za tym idzie nagrzewaniem. Wszystkie modele są tak projektowane, aby bez względu na wybór w pełni spełniać oczekiwania z tym związane. Tkaniny występują w palecie kolorów, wśród których znajdziemy ciemniejsze, a więc te zapewniające głębszy cień we wnętrzach. Ponadto np. wśród rolet materiałowych są materiały podgumowane zapewniające 99% zaciemnienia.

W temacie ochrony przed nagrzewaniem szczególną uwagę należy zwrócić na osłony zewnętrzne, to one będą tu najskuteczniejsze i dlatego warto przemyśleć dodatkowo ich montaż. Osłona zewnętrzna tworzy barierę przed szybą nie pozwalając dotrzeć do niej promieniom. Szczególne znaczenie może mieć to przy pomieszczeniach poddasza, które najbardziej się nagrzewają.
Żeby ułatwić te kwestie na stronie internetowej Knall (na górze) znaleźć można część dotyczącą podziału produktów ze względu na funkcję.

  • Estetyka. Tutaj wybór zależy od wystroju wnętrza natomiast oferta jest tak przemyślana, aby można było znaleźć produkty odpowiednie do różnych projektów; i tych bardziej klasycznych, i tych bardziej nowoczesnych, minimalistycznych. Wszystkie rodzaje osłon wewnętrznych można umieszczać w każdym z pomieszczeń znajdujących się w domu, a projektowanie na wymiar sprawia, że sprawdzą się przy nietypowych wymiarach, mniejszych i dużych przeszkleniach.

Wyjątkiem mogą tu być żaluzje drewniane; raczej odradza się umieszczanie ich w kuchni i łazience ze względu na wilgoć. Jeśli już żaluzje drewniane mają pojawić się w tych pomieszczeniach należy zadbać o bardzo dobrą ich wentylację.

  • Dopasowanie. To kwestia, z którą wiąże się najwięcej obaw. Niepotrzebnie. Na stronie internetowej Knall jest specjalne miejsce poświęcone temu, jak właściwie dokonać pomiarów każdego z oferowanych modeli osłon. Ponadto mamy Gwarancję Dopasowania – ze szczegółami można zapoznać się w części Informacje.
  • Montaż. Tu także Knall zadbał o potrzeby Klientów – na stronie internetowej można znaleźć instrukcje montażu do każdego typu osłon.

Blog