Wyprzedaż

Rolety, plisy, markizy, żaluzje do -50%, ograniczona ilość sztuk. Oryginalne produkty w 100% sprawne.

wybierz rodzaj

Żaluzje plisowane
Plisy okienne to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w grupie osłon okiennych. Wyróżniają się oryginalnym wyglądem i skutecznie chronią wnętrza przed słońcem oraz nadmiernym nagrzewaniem. Przestrzeń okienna to jeden z kluczowych elementów wystroju wnętrza, z uwagi na ilość miejsca zajmowanego w pomieszczeniu. Plisy okienne to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i nowoczesne. Materiał żaluzji umieszczony jest pomiędzy dwoma szynami i układa się w charakterystyczne plisy. Wyjątkowość polega tu na tym, że osłonę można umieścić w dowolnej części okna – przesunąć na samą górę lub dół, zakryć tylko środkową część lub całe okno. W ten sposób nie tylko chronimy wnętrze przed słońcem, ale także dopasowujemy pozycję żaluzji do kąta padania światła poprzez przesuwanie jej dowolnie po całej powierzchni szyby. Przy żaluzjach plisowanych można wybrać różnego rodzaju tkaniny - od transparentnych po całkowicie zaciemniające. Dzięki temu osłona jest nie tylko skuteczna, ale również dopasowana do funkcji pomieszczenia. W kuchni lub pokoju dziennym sprawdzą się tkaniny jaśniejsze – rozproszą światło i nie zaciemią pomieszczenia dzięki czemu przestrzeń będzie pełna naturalnego światła bez efektu nagrzania wnętrza. Z kolei w sypialniach czy pokojach dziecięcych można zastosować materiały ciemniejsze i/lub zaciemniające. We wnętrzach będzie można swobodnie wypocząć; w ciągu dnia i nocą w centrum miast, gdzie świecą uliczne latarnie.


Montaż i obsługa
Plisy okienne na wymiar są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Ich montaż jest bardzo prosty: bezinwazyjny (przy pomocy specjalnych uchwytów) lub poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej/ramy okna. Nie występuje tu kaseta więc sama żaluzja zajmuje mało miejsca i precyzyjnie przylega do szyby. Plisy mogą by montowane do okien o nietypowych kształtach np. owalnych, łuków, trapezowych, a także okien dachowych, ogrodów zimowych i dużych przeszkleń. Plisy uznaje się także za idealne do pokoi dziecięcych z uwagi na brak elementów typu sznurek czy łańcuszek koralikowy (obsługa) w związku z czym nie ma tu potencjalnego ryzyka np. połknięcia drobnego detalu. Żaluzje plisowane obsługujemy ręcznie, przesuwając listwy i ustawiając materiał rolety w wybranym miejscu szyby okiennej. Do wyboru jest także mechanizm elektryczny sterujący żaluzją.


Charakterystyka
Do wyboru 16 kolorów osprzętu
Do wyboru 14 grup tkanin
Możliwość ustawienia materiału żaluzji w dowolnym miejscu szyby okiennej
Zastosowanie przy oknach o nietypowych kształtach np. okrągłe
Materiał żaluzji antystatyczny, wytrzymały i odporny na zabrudzenia
Możliwość zastosowania napędu elektrycznego
Opcja montażu zarówno w pionie jak i w poziomie


Rolety okienne dzień i noc

Rolety okienne dzień noc to jeden z najnowocześniejszych rodzajów osłon okiennych wewnętrznych. Charakteryzuje je zarówno skuteczność w chronieniu wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i wysoka estetyka, która sprawia, że stają się wyjątkową dekoracją okien i zarazem pomieszczeń. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę w roletach dzień noc jest ich wyjątkowy wygląd. Składają się z dwóch warstw materiału: jednej przeźroczystej, a drugiej kryjącej. Ułożona w ten sposób tkanina tworzy naprzemiennie układające się pasy. Dlatego rolety okienne dzień noc bywają także nazywane zebrą lub duo.

Naprzemienne ułożenie materiałów przekłada się również na funkcjonalność. W praktyce użytkowania można dowolnie regulować pozycję tkaniny; oznacza to ustawienie jej tylko w pozycji przeźroczystej, tylko zaciemniającej lub w dowolnym stopniu nałożenia na siebie. W ten sposób regulujemy stopień zacienienia wnętrz. W dni pochmurne lub wieczorem wnętrza są osłonięte warstwą delikatniejszą i cały czas chronione przed widokiem z zewnątrz. Z kolei podczas upałów (np. kiedy wychodzimy z domu) dom/mieszkanie są całkowicie zaciemnione poprzez ustawienie pasów tylko w pozycji nieprzeźroczystej. W ten sposób po powrocie w domu zastajemy miły chłód. Ta funkcja sprawdza się też bardzo dobrze w nocy; szczególnie jeśli mieszkanie znajduje się w centrum miasta i jest narażone na intensywne, sztuczne światło instalacji miejskich. Z kolei możliwość ustawiania pasów materiału naprzemiennie przekłada się na regulację stopnia i kąta wpadania promieni słonecznych, bez konieczności podnoszenia rolety i odsłaniania szyby. Im więcej odsłoniętej części przeźroczystej, tym więcej naturalnego światła wpada do wnętrz. To bardzo przydatna funkcja biorąc pod uwagę zmienne takie jak strona świata, na którą wychodzi okno pokoju oraz porę dnia, która wpływa na intensywność słońca.

Zastosowanie rolet dzień noc w pomieszczeniach

Rolety okienne dzień noc sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, będą funkcjonalne w kuchni i w salonie lub w większej przestrzeni w przypadku połączenia kuchni i salonu; są odpowiednie także na duże okna. Można je wykorzystać również w sypialni, w pokoju dziecięcym lub w łazience. Wszechstronność rolet dzień i noc jest o tyle istotna, że w całym domu można wykorzystać jeden rodzaj osłon. Projekt wystroju wnętrz jest dzięki temu spójny i harmonijny.

Oferta sklepu internetowego Knall jest tak rozbudowana, aby rolety dzień noc można było dopasować do wystroju wnętrz, do funkcji wnętrz oraz do rozmiarów wnętrz, a co za tym idzie rozmiarów okien, które się w nich znajdują.

Wystrój wnętrz

  • Projekt tego rodzaju osłon, który pozwala na regulowanie ułożenia pasów materiału w różnym stopniu nakładania się na siebie, sprawia, że z powodzeniem zastępują one tradycyjne firany oraz zasłony. Tkanina przeźroczysta pełni funkcję delikatnej firany, a tkanina kryjąca zasłony. Jednocześnie zaleta rolet w postaci idealnego wpasowania się w ramę okienną powoduje, że nawet mniejsze pomieszczenia nie zostaną przytłoczone ciężkimi materiałami i karniszami. Rolety dzień noc dostępne są w rozbudowanej palecie barw dzięki czemu nie ma problemu z tym jaki kolor wybrać żeby dopasować osłonę do projektu kolorystycznego wnętrz. Kolorystyka zaczyna się od barw jasnych: białych, beżowych czy jasno szarych i rozciąga do ciemnych: szarych, granatowych brązowych, czarnych. Obejmuje też kolory intensywne np. grafitowe, fioletowe, turkusowe, niebieskie, zielone. Sklep internetowy Knall oferuje tu kilka rodzajów tkanin, różniących się wagą i ilością dostępnych kolorów. Oferta kolorystyczna jest też ważna z uwagi na różne kolory ram okiennych – łatwo będzie je dobrać do ram jasnych i ciemnych np. drewnianych o różnych odcieniach koloru brązowego.

Rolety dzień nocGrupy tkanin:
STANDARD. Tkanina "Secret" waga 131g/m2, 2 kolory. ( biały, beżowy )
PREMIUM. Tkanina "Secret" waga 131g/m2, 11 kolorów. Tkanina "Impress" waga 110g/m2, 16 kolorów. Tkanina "Magic" waga 80g-115g/m2, 9 kolorów. ( biały, beżowy, brązowy, czarny, czerwony, niebieski, fioletowy, różowy, szary, zielony, żółty ) 
EXCLUSIVE. Tkanina "Magic" waga 167g/m2, 11 kolorów. Tkanina "Imagine" waga 115g/m2, 7 kolorów. Tkanina "Elegance" waga 113g/m2, 11 kolorów. ( biały, beżowy, brązowy, czarny, czerwony, szary )
BLACK-OUT. Tkanina "Energy" waga 205g/m2, 6 kolorów. ( beżowy, brązowy, czarny, szary, )
WYPRZEDAŻ. Okresowo pojawiająca się wyprzedaż, można w niej znaleźć końcówki kolekcji lub wyselekcjonowane tkaniny w specjalnej cenie.

Funkcje wnętrz

  • Oferta w zakresie rolet okiennych dzień i noc jest tak zbudowana, aby można je było dostosowywać także do funkcji pomieszczeń, pojawiają się tutaj też kwestie związane z tym jaki kolor rolet wybrać. I tak w kuchni czy w salonie można zastosować kolory jaśniejsze (biel, jasna szarość, beż), w ten sposób nawet jeśli materiał rolety zostanie ustawiony w pozycji nieprzeźroczystej to pomieszczenia w ciągu dnia nie są całkowicie zacienione i można z nich komfortowo korzystać. To samo dotyczy łazienki. Z kolei w sypialni możemy wykorzystać barwy ciemniejsze, które zaciemnią pomieszczenie nocą kiedy odpoczynek mogą zakłócać intensywne i sztuczne światła miejskie. W ofercie sklepu internetowego jest też grupa tkanin BLACK OUT, które są podgumowane i mają w ten sposób zdolność do zaciemniania w 99%. W ten sposób również w sypialni można zastosować osłony jasne. W pokojach dziecięcych, które często bywają bardziej kolorowe, można stosować barwy bardziej intensywne i ciemniejsze. Tutaj też należy zwrócić uwagę na, wynikającą z ciemniejszych kolorów, funkcjonalność np. zacienienie podczas drzemki w ciągu dnia, ważnej szczególnie dla dzieci młodszych. Jeśli natomiast kolor rolet w całym domu ma być identyczny i utrzymany w tonacji jasnej to tkaniny z grupy BLACK OUT pomogą zaciemnić wnętrza wybranych pomieszczeń.

Rozmiary okien

  • Rolety dzień noc produkowane są w trzech rodzajach: w kasecie, bez kasety oraz w półkasecie - wolnowiszące. Rolety w półkasecie są polecane szczególnie przy dużych oknach. Rolety w kasecie i bez kasety z kolei mają zastosowanie w różnych rozmiarach okien: standardowych, mniejszych np. w łazience oraz do drzwi balkonowych. W naszym sklepie internetowym rolety przygotowywane są na indywidualnie podany wymiar nie ma więc problemu z dostosowaniem ich do okien o różnych i nietypowych rozmiarach.

Montaż rolet dzień i noc

Sposób montażu uzależniony jest od rodzaju rolety:

  • W kasecie – przyklejana bezpośrednio na ramę okienną. Boczne prowadnice trzymają materiał i nie pozwalają odstawiać tkaninie od powierzchni okna.
  • Wolnowisząca (półkaseta) – montowana się na ścianie lub suficie; w szczególnych przypadkach, przy pomocy wytrzymałych uchwytów, można montować je do ram okiennych.
  • Bez kasety (miniroleta) – montowana bezpośrednio na ramie okiennej przy pomocy mocnej taśmy lub bezinwazyjnych haczyków; wyposażona w żyłkę prowadzącą utrzymującą materiał blisko szyby.

Cena rolet okiennych dzień noc uzależniona jest od ich rodzaju, rodzaju tkaniny i rozmiaru. Z uwagi na to, że rolety produkowane są na zamówienie rozmiar podawany jest indywidualnie przy każdym zamówieniu np. 130x140, 90x150, 150x150. Rodzaj i tkanina również oznaczane są indywidualnie.


Polecamy