Wyjątkowe fotorolety materiałowe

Jesteśmy przyzwyczajeni to tego, że przy wyborze rolet kierujemy się ich wyglądem - dobierając takie, które najbardziej odpowiadają naszemu gustowi i pasują do aranżacji wnętrz oraz funkcjonalnością czyli tym w jaki sposób pomieszczenia będą chronione przed słońcem.

Jest jednak rodzaj rolet, które są tak wyjątkowe, że trudno znaleźć dla nich wyraźną kategorię. To fotorolety materiałowe. Mają wszystkie zalety rolet materiałowych, ale ich wyjątkowość polega na tym, że materiał zdobi zdjęcie; wybrane z dostępnej na stronie internetowej Knall galerii lub dowolne, przesłane do nas przy składaniu zamówienia. Obsługujemy pliki jpg, png oraz gif, a rozmiar pliku to minimum 2500x2500 pikseli. Klient musi potwierdzić to, że jest właścicielem pliku, a ostatecznej akceptacji zdjęcia dokonuje nasz grafik.

To rodzaj rolet, których zadaniem jest nie tyle uzupełnienie wystroju wnętrza czy ochrona przed słońcem, ale przede wszystkim pokazanie charakteru mieszkańców. Ich pasji, przeżyć czy wspomnień. Fotoroleta to także świetny pomysł na okna pomieszczeń służących do pracy; dzięki niej można podkreślić profil oferowanych usług czy produktów. Zdjęcie ma wyjątkową zdolność do „łapania" chwil i zatrzymywania wspomnień. Fotoroleta pozwala na pokazywanie ich w wyjątkowy sposób.

Kwestie praktyczne

Oczywiście fotoroleta jak każda inna osłona okienna ma za zadanie skutecznie chronić wnętrza przed słońcem. Jej cechy w tym zakresie są identyczne jak rolet materiałowych, o których pisaliśmy w poprzednim blogu. Materiał osadzony jest na gustownym i wykonanym z wysokiej jakości materiałów osprzęcie. W zależności od opcji którą wybierzemy przy składaniu zamówienia może on pozostać odsłonięty (roleta bez kasety), pozostać częściowo odsłonięty (roleta w półkasecie) lub zostać całkowicie schowany (roleta w kasecie lub mikrokasecie).

Sposoby montażu nie sprawiają kłopotów głownie z uwagi na to, że tego typu osłony nie są ciężkie. Sam osprzęt jest stosunkowo nieduży ponieważ materiał jest lekki, dlatego całość waży niedużo. Tkanina rolety jest bardzo dobrej jakości i dlatego można na niej umieszczać zdjęcia bez obawy o jakość obrazu. Ponadto jest antystatyczna, co w praktyce oznacza zminimalizowanie efektu osiadania kurzu. Dla utrzymania estetyki osłony raz na jakiś czas przecieramy tkaninę suchą szmatką; możemy też zrobić to szmatką lekko wilgotną, ale wtedy trzeba pamiętać żeby materiał przez chwilę pozostał rozwinięty. Całość montuje się w świetle szyby, na skrzydło okna, na ścianę lub sufit – wszystkie te opcje są wyraźnie podzielone na kategorie na stronie internetowej sklepu Knall.

To co czasami może stanowić minus fotorolet, podobnie jak rolet materiałowych, to to, że nie ma tu możliwości regulowania kąta padania światła. Materiał zatrzymujemy w dowolnym miejscu szyby, lecz po jego opuszczeniu okno pozostaje całkowicie osłonięte. Nie jest to żaden problem w przypadku rolet materiałowych bo rozświetlamy pomieszczenia przy pomocy jasnej barwy materiału, która chroni wnętrza, ale ich całkowicie nie zaciemnia. W przypadku fotorolet sprawa jest jeszcze prostsza. Nie po to umieszczamy na nich piękne zdjęcia żeby je później chować lub „dzielić" przekręcając listwę lameli. Prawda?

Blog