Dekoracja i osłona okien czyli o zaletach rolet drukowanych

Podstawową rolą rolet jest ochrona pomieszczeń przed słońcem. Potrzebujemy tego przez cały rok, bo przecież słońce to nie tylko wiosna i lato. Natomiast podczas miesięcy wiosennych i letnich chronią także przed nagrzewaniem wnętrz wpływającym na dyskomfort przebywania w nich.

Pełnią jednak i inną, równie ważną funkcję. Funkcję dekoracyjną. Kiedy urządzamy nowy dom/mieszkanie lub przeprowadzamy remont chcemy żeby wnętrza wyglądały w sposób, który najbardziej nam się podoba, i w którym czujemy się najbardziej komfortowo. Do wyboru mamy nie tylko różne style urządzania wnętrz. Możemy przecież urządzić dom w naszym indywidualnym stylu. Mamy do dyspozycji ogromny wybór akcesoriów, przy pomocy których stajemy się architektami własnego domu.

Również w zakresie oferty rolet mamy produkt, który pozwoli urządzić wnętrza podkreślające naszą indywidualność. To rolety materiałowe z nadrukiem, inaczej fotorolety.

Fotorolety odmieniają widok

W ostatnim czasie niewątpliwie panuje moda na odsłanianie okien. Jednak okna całkowicie pozbawione osłon nie są praktyczne. Chcemy przecież chronić wnętrza przed słońcem, które raz mocno je nagrzewa, a dwa powoduje blaknięcie kolorów ścian oraz mebli. Chcemy także chronić naszą prywatność i zasłonić pomieszczenia przed widokiem z zewnątrz.

Jednak, co bardzo ważne, chcemy żeby to co umieścimy w oknach współgrało z wystrojem, a nawet podkreślało jego indywidualny charakter. Jednym z najpopularniejszych systemów osłaniania okien są rolety. Wśród nich wyróżniają się z kolei fotorolety, których wygląd możemy nawet samodzielnie zaprojektować.

Zacznijmy jednak od charakterystyki samych rolet materiałowych. To grupa najbardziej klasycznych rolet wykonanych z wysokiej jakości materiałów różniących się stopniem przepuszczalności światła – od transparentnych do całkowicie zaciemniających (podgumowanych). Materiały umieszczane są na różnego typu osprzęcie i zwijane/rozwijane na pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Osprzęt to kaseta, półkaseta lub mikrokaseta. Montażu dokonujemy (z zależności od rodzaju osprzętu) na ramie okiennej, ścianie lub suficie.

O ile jednak w klasycznych roletach wybieramy po prostu kolory to w fotoroletach wybieramy różnorodne motywy, które zostaną umieszczone na materiale. To jednak nie wszystko; na rolecie drukowanej może pojawić się zdjęcie z naszego albumu. To wszystko sprawia, że zasunięta roleta przestaje być po prostu osłoną, a staje się przestrzenią, która podkreśla osobowość właścicieli mieszkania.

Knall i fotorolety drukowane

W sklepie internetowym Knall wśród wielu rodzajów osłon mamy też rolety drukowane. Nasi Klienci mogą wybierać wśród wielu różnych motywów np. pory roku, sport czy miejsca. Mogą oczywiście również przesłać do nas pliki ze zdjęciami, które mają być umieszczone na materiale. Cieszymy się, że dzięki temu pomagamy im tworzyć wnętrza, które stają się niezwykłe dzięki motywom zdobiącym okna.

Rolety tworzymy na indywidulanie podany wymiar nie trzeba się więc martwić, że nie będą pasować do okien o niestandardowych wymiarach. Mamy także materiały, które można dopasować do funkcji pomieszczenia. Te bardziej przepuszczające światło umieścić w pokoju dziennym lub kuchni, a te zaciemniające (podgumowane) np. w sypialni. Nie zapominajmy też o pokojach dziecięcych – to dzięki roletom drukowanym możemy w nich stworzyć małą krainę wyobraźni.

Blog