W jakich pomieszczeniach zakładać żaluzje drewniane?


Salony, sypialnie, pokoje w domach/mieszkaniach czy sale reprezentacyjne w firmach – nie ma tu żadnych ograniczeń. Dlaczego zatem pojawił się ten temat? Dlatego, że raczej odradza się montowanie żaluzji drewnianych w pomieszczeniach typu kuchnia i łazienka. Pamiętajmy, że drewno pomimo swojej trwałości jest jednak materiałem naturalnym. Narażone na działanie wilgoci straci swój wygląd, może się wyginać, a nawet pleśnieć. Jeśli już podejmiemy decyzję o umieszczeniu żaluzji drewnianej w kuchni lub łazience, musimy zadbać o dobrą wentylację wnętrza oraz zdecydować się na żaluzję drewniane pokryte laminatem co częściowo zabezpieczy je przed negatywnymi skutkami wilgoci.
Żaluzji wykonanych z drewna nie można instalować na zewnątrz, ponieważ naturalne warunki atmosferyczne po prostu je zniszczą.

Estetyka i czystość
Żaluzje drewniane są wytrzymałe, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemów; trzeba jednak pamiętać by robić to regularnie. Kurz usuwamy suchą szmatką lub specjalną miotełką, a trudniejsze zabrudzenia wilgotną, miękką szmatką. Można też stosować profesjonalne preparaty do pielęgnacji drewna.

Blog